Gebze Motosiklet Kulübü Forumları

Tam Versiyon: zincir yağı tavsiyesi...
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2
iyi aksamlar arkadaşlar.
scooter sonrasında aldığım cbf600 de alışık olmadığım zincir yağlama konusunda biraz bilgi ve yardım istiyorum sizlerden.
berner'in sıvı gres yağını kullandım bu güne kadar ama motorda sıçramadık yer bırakmıyor meret :))
kullanan arkadaşlar marka ve tavsiye yazabilirlerse sevinirim.
Saygılarımla Serkan YER...
iphone ve valvoline benim tercihim..
ama bu zincir yağı meselesi biraz kişisel bir durum.. :tamam:
Otomatik yağlama sistemi takın ve rahat edin. Yağ olarakta bildik 90 numara dişli yağı kullanın. Castrol iyidir mesela.
(10-06-2012, 09:33 PM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]iphone ve valvoline benim tercihim..

Aynen katılıyorum.
Bunar teflonlu yağlardır. Zincirde daha uzun süre kalır.
Yağmurda ve yıkamada kolay kolay akıp gitmez
valvoline yada castrol bi denemeliyim sanırım.
benim kullandığım berner sıvı gres sanırım motorsikletler için üretilmemiş olsa gerek ki çok sıçrıyor.
heryer yağ oluyor.allahtan jant siyah :))
ipone iyidir. sümük gibi yapışır.sıçramaz. kadıköydeki motorcuların çoğunda var. motoplus tan kargo ilede isteyebilirsin.

castrol da iyidir. biraz daha cıvıktır. kipada bile var.
(10-07-2012, 06:03 AM)Cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Otomatik yağlama sistemi takın ve rahat edin. Yağ olarakta bildik 90 numara dişli yağı kullanın. Castrol iyidir mesela.

cihan abi işyerine gelen motorlu kuryelerle konuşurken sıvı gres kullandığını öğrendim , daha iyi sonuç veriyormuş ancak sürekli sıçraması çok kötü .Motorun arka tarafı kalın bir zift tabakası içinde kalıyor.Sen nasıl temizliyorsun o kalıntıyı sonra
(10-06-2012, 09:33 PM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]iphone ve valvoline benim tercihim..
arkadaşlar zincir yagının markası da önemli ama zincir bakımı ve zincir yaglamak yagın janta sıçramaması için yapılması gerekenler tek tek sıralıyorum

1- zincir sıcakken gaz yagı veya mazotla yıkanır ve fırçalanır.
2- zincir yag ve mazot vs temizlenena kadar suyla yıkanır.
3- zincir hava ve orta ayakda çalıştırılarak zincir kurutulur
4- kurutulan zincir 5 veya 10 km yol yapıldıkdan sonra sıcakken eşit miktarda
kaliteli bir zincir spreyi ile yaglanır 30 dakka bekletilir .
( 300 km de bir yaglanması tavsiye edilir ama yol durumuna göre bu
km degişir )
motorunuzun bu zincir bakımlarını yaptıgınız sürece zinciriniz ses
yapmaz yag sıçratmaz ömrü uzun olur en önemlisi güvenlik açısından
zincir kopma riskini ortadan kaldırırsın :mutlumotorcu::vınn:

Patikin kilometresi çok fazla.
Söyledikleri işin uygulamadaki doğrusu.
Bence bu konu, çok az mesaj ile amacına ulaştı.
Bu başlığa bakan ve yağ problemi olan herkese yardımcı olacaktır.
Benim gibi orta sehpası olmayan ve zincirli motor kullanan tüm dostlara selam olsun :çiçek:
Sayfa: 1 2