Gebze Motosiklet Kulübü Forumları

Tam Versiyon: Bir Yol Macerası
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
09.05.2018 tarihinde kamp yapmak için motorumu yükledim ve çıktım yola.
Rotam Ağva Kabakoz koyu idi.
Hava tahminine baktım ve yağmur yok gözüküyordu ve bende tahmin raporuna güvenerek saat 12:30 da Darıca'dan çıktım.
Geze geze Mudarlı köyüne kadar gelmiştimki bi anda yağmur bastırdı.
Yolu yarılamışım.Geri dönüş olmaz diye düşünüp Darlık köyüne kadar gittim.
Yağmur,viraj ve motora eşya yüklemenin acemiliği ile Darlık köyünde mola verdiğimde bi baktım topcase üstüne bağladığım çanta yerde peşimden sürüklenmiş ve parçalanmış. Tüm eşyalar,powerbank lar,şarj kablolarım vs herşey paramparça olmuş..
O moral bozukluğu ile yinede çadırım ve diğer eşyalar bana yeter diye yola çıkmıştyımki bir telefon geldi.
Tanımadığım numara aradı ve benim yolda çantadan dökülen eşyaları bulmuş.Orada iletişim bilgilerimin olduğu bi kağıt vardı oradan bana ulaşmış.
Kalan sağlam eşyaları alıp moral bozukluğu,hayal kırıklığı ve sırılsıklam bir halde mecbur eve geri döndüm.

Kafaya koymuştum bir kere.. Bu kamp yapılacaktı..
Ertesi gün gitsemmi gitmesemmi diye düşünürkeni bir anda karar verdim ve tekrar eşyaları yükleyip bu sefer Sakarya Poyrazlar'a doğru yola çıktım.
Bu sefer işimi sağlama alıp iyice sabitledim motora eşyaları.
Saat 15:00 da çıktım yola.
Önce Adapazarı'ndaki akrabalara uğradım ve 17:00 da poyrazlara çevirdim rotamı.
Tam girişten giricem,durdum cuzdanı çıkardım giriş ve kamp ücretini ödemek için.

Kapıdaki abi dediki ;   POYRAZLARDA 01,05,2018 tarihinden itibaren KAMP YAPMAK YASAKLANDI !..

Beynimden vurulmuşa döndüm. Onca hazırlık,onca yol,onca heves boşa çıkmıştı.
Israr ettim ve Valilikten gelen yazıyı gösterdi.

Tabiat parkı içinde uygunsuz ve ahlak dışı olaylar yaşandığı için kamp yapmak yasaklanmış..

Karasu'ya gitsem orada zaten ev var.. Acarlar longoza gitsem oradada yasaklanmış kamp.. Maden deresine gitsem orayı sevmiyorum...
Mecburen döndüm Adapazarı'na..

Teyze oğlu gelmişti yurt dışından, 2 gün onunla takıldık ve geri döndüm Darıca'ya..
3. kez motorumla kamp yapmaya niyetlendim ve 3'üde başarısızlıkla sonuçlandı..
Heves kursakta kaldı.. Yol yaptığım yanıma kar kaldı..
Talihsizlik diz boyu olmus bi dahaki kampa hep beraber videlim diycemde korkuyorum  :]
Birkan kötü olmuş kapıda kalman bugün Şener abi olayı irdeledi bakanlığa kadar arayıp görüşmüş ve bu durumu teyid etmiş onlarda işin özü Poyrazlar defteri kapanmıştır bu uygulamayla :(
Barış Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Birkan kötü olmuş kapıda kalman bugün Şener abi olayı irdeledi bakanlığa kadar arayıp görüşmüş ve bu durumu teyid etmiş onlarda işin özü Poyrazlar defteri kapanmıştır bu uygulamayla :(

Aynen abi. Ha Poyrazlarda kamp yapılmazmı? Yapılır yine ama işte göz görmeyen vs yerlerde olur. Sessiz sedasız olur, yola denetime uzak ağaç altları seçilir vs.
Gerek varmı ? Bence yok.

Başka kamp yerleri bulmamız gerekecek :)
Geçmiş olsun. Umarım daha iyi bir kamp ile bu talihsizliği unutursunuz. Serindere Soğuk olması harici bence çok ideal bir mesafede ve güzel bir doğa kampı olur.
Saygılarımla
Birkan yeni motorun hayirli olsun oncelikle. Sanal uyeligi birakip aramiza katil. Bak korteje gelmedin talihsizlikler pesini birakmamis. İsin. Sakasi bir yana bu kadar hazirlik yapip eli bos donmek insani uzuyor. 
Poyrazlar yada digerleri insanoglu eglenmeyi bilmedigi surece bu tur alanlarin kullanima kapanmasi kadar dogal bir sey yok.  Acikcasi kendini kayneden insanlar beni de rahatsiz ediyor. Umarim bu tarz kullanima kapanma olayi baska yerlerde sozkonusu olmaz. 
Bir dahakine beraber surelim. Saglicakla kal. 

Ne diyor bir guZel insan. 
Hayatta kalin mitorsiklet surun.
(05-29-2018, 09:53 PM)Mike.xxlarge Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Birkan yeni motorun hayirli olsun oncelikle. Sanal uyeligi birakip aramiza katil. Bak korteje gelmedin talihsizlikler pesini birakmamis. İsin. Sakasi bir yana bu kadar hazirlik yapip eli bos donmek insani uzuyor. 
Poyrazlar yada digerleri insanoglu eglenmeyi bilmedigi surece bu tur alanlarin kullanima kapanmasi kadar dogal bir sey yok.  Acikcasi kendini kayneden insanlar beni de rahatsiz ediyor. Umarim bu tarz kullanima kapanma olayi baska yerlerde sozkonusu olmaz. 
Bir dahakine beraber surelim. Saglicakla kal. 

Ne diyor bir guZel insan. 
Hayatta kalin mitorsiklet surun.

Abi bazı sebeblerden dolayı akşam evde olmam gerekiyor maalesef ama en kısa zamanda bende aranızda olmak istiyorum.
Çok özledim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi