Gebze Motosiklet Kulübü Forumları

Tam Versiyon: GMK Fotoğraf sergisi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2 3 4 5
Arkadaşlar gruba girişimden kısa süre sonra aklıma düşen ve paylaşmak istediğim bir şey var. GMK'nın misyon ve vizyonu belli. Motosiklet aşkını doğru biçimde yaşadığımız çevre başta olmak üzere, ulaşabildiğimiz heryere iletmek. Varsa kemikleşmiş hatalı yaklaşımları, ön yargıları yok etmek.

Bildiğiniz gibi "motorcu" diye bir tanımlama var ve içindede ne ararsan. İçki içen, içkili motosiklete binip sağı solu rahatsız eden, bol gürültü çıkaran, korumasız motosiklet süren, abuk sabuk hareketler yapan, kısaca serseri takımı. Bunları tersine çevirmek yada herşeyi yine rayına sokmak çok zor fakat imkansız değil. Hepimiz günlük hayatta yoldan geçen sıradan insanlardan farklı değiliz. Farkımız belki biraz daha özgür düşünce ve yeniliklere açık olmamız belki çok gelenekçi olmamamız. Kimimiz ciddi adrenalin seviyor, kimimiz sadece monotonluktan bıkmış, belkide farkında değiliz ama hiperaktif bir kimyamız var. Bu farklılıklar uzar gider.

Şimdi, bir yıllık bir proje olabilir gerekirse daha uzun. Gebzede ve belki İzmit merkezde yapılacak bir fotoğtaf sergisi ile insanlara ulaşmak ve yaptığımız işi fotoğrafı araç olarak kullanarak anlatmak. Kısaca sokaktaki insana ulaşmak.

Mesaj basit biz özde sizden farklı değiliz, biz serseride değiliz biz sporcuyuz, motosiklet bir hobidir, motosiklet bir yaşam şeklidir vs. ana mesajı hep beraber tartışıp oluşturabiliriz yada fotoğraflarımızda hepsi yer alır.

Hepimiz fotoğrar çekiyoruz. Konu/lar berlirlenir herkes çeker sonunda tüm fotoğraflar ortaya dökülür elemeyi beraberce yaparız. Sonrası baskı ve sergileme işi. Teknik işleri aşama aşama zamanı gelince konuşuruz.

Özetle ne dersiniz?
Fikir yürütün, sesli düşünün istiyorum.

Tabi bu girişimin GMK'nın tanıtımına nasıl pozitif katkı sağlayacağını siz düşünün.

Sevgiler, saygılar
10 numara bir fikir. Bende kendi çapımda amatör foto çekimleri yapıyorum ve bunu daha ileri düzeyde yahut benim gibi yapan arkadaşlarda var. Ortaya güzel birşey çıkarabiliriz bencede.
Fevkalade bir fikir, amatör ve profesyonel resim bile çekemezsemde elimden geleni yapmaya çalışırım :çiçek:

Çevredeki insanlardan uzaktayken ne yaptığımızı nasıl zaman geçirdiğimizi birazda olsa resimlerle anlatmaya çalışırsak , bizi daha iyi anlıyacaklar.

:tamam:
Aklın yolu bir derler , gerçekten öyle :)

biraz farklı bir proje vardı kafamda bir fotoğraf yarışması tadında.. ama kendimiz bir foto sergi oluşturabiliriz.. bu da güzel olur..

bu konu üzerine havalar güzelleşmeye başlayınca çalışmalara başlayalım derim :tamam:
elimden geldiğince varım...
(04-05-2011, 11:55 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Aklın yolu bir derler , gerçekten öyle :)

biraz farklı bir proje vardı kafamda bir fotoğraf yarışması tadında.. ama kendimiz bir foto sergi oluşturabiliriz.. bu da güzel olur..

bu konu üzerine havalar güzelleşmeye başlayınca çalışmalara başlayalım derim :tamam:

Tamam Veysel başkan projeni söyle. Anladığım kadarıyla iki proje birbirine destek olacak.
sizinki yakın zamanda daha yapılabilir Cihan abi..

o zaman havalar düzelir düzelmez konuyu desteklemek için en azından hafta da bir FotoMoto Tur düzenleyelim derim..

Ağustos sonuna doğru da oluşturacağımız bir jüri ekibi ile sergilenmeye değer fotoğrafları seçip bir sergi açalım

nerede nasıl bir sergi olacağını zaman içerisinde şekillendiririz..
(04-05-2011, 12:28 PM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]sizinki yakın zamanda daha yapılabilir Cihan abi..

o zaman havalar düzelir düzelmez konuyu desteklemek için en azından hafta da bir FotoMoto Tur düzenleyelim derim..

Ağustos sonuna doğru da oluşturacağımız bir jüri ekibi ile sergilenmeye değer fotoğrafları seçip bir sergi açalım

nerede nasıl bir sergi olacağını zaman içerisinde şekillendiririz..

Evet, olaya start verirsek her gezide zaten çekmemiz lazım. Fakat özellikle çekim için turlar yaparız. Tabi neyi nasıl anlatabileceğimizi biraz konuşmamız lazım. Her birimiz bireysel çalışmalar ilede katkıya devam edebilir yani illaki bir araya gelelimi beklemesin kimse. Komposizyon ile ilgili fikir alışverişine devam edelim.

Ben daha yeniyim pek bilmiyorum. Aramızda bayan sürücü varmı. Bayanları olayın içine dahil edelim. Millet erkek spor yada uğraşısı diye bilmesin olayı.

Motosiklet sürücüsünün sert görünüşü altındaki duygusallık fotoğraflanabilir.

Doğa ile mücadele ediyoruz evet fakat hepimiz aynı zamanda bir doğa severiz bu fotoğrafa yansıtılabilir.

Motosiklet sürücüsü centilmendir bu fotoğraflanabilir.

Yine her birimiz kendi yaşamından bir kolaj oluşturabilir.

Olayın tatsız anları, zor anları mücadele zamanları fotoğraflanabilir.

İçinde motosiklet ve yaşam olan estetik fotoğraflar, olayın mizahi tarafı vs.
bence de tek bir konu olmasın içinde motosiklet ve motosiklet kültürünü yansıtan her türlü fotoğraf olsun..

Elbette bu olaya başlayalım dediğimiz zaman her fırsatta fotoğraf çekmeye başlayalım ayrıca haftada bir, (hafta içi 1-2 saat) yakın taraflara foto tur da düzenleyelim.. Bu turlar hem motivasyon sağlar hemde çekimlerimizde birbirimize ilham verir diye düşünüyorum..

Heyecanlandım
Sayfa: 1 2 3 4 5