Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KASKIM OLMADAN ASLA! AMA HENÜZ BİR KASKIM YOK...

Herkese merhaba,

Kendimi tanıtırken yazdığım mesajdaki gibi maalesef henüz kaskım yok abilerim, arkadaşlarım. Önümüzdeki hafta içinde bir kask almayı planlıyorum fakat hala hangi kaskı almam gerektiğine karar veremedim. Motorum scooter olmasından dolayı çene açılır kask al deseler de full face kask istiyorum buna kesin karar verdim. Araştırdıklarım, okuduklarım, dinlediklerim sayesinde bir kaskı alırken nelere dikkat edeceğim az çok kafam da şekillendi fakat hangi marka da hangi kaskı almalıyım işte burada tökezledim.

Fiyat sınırım en fazla 300.00 tl olduğundan nolan, shoeı, agv, araı gibi kasklara pek yaklaşamayacağımın farkındayım o zamanda bunların haricinde bildiğim bir başka marka olan ls2 kalmakta. bu marka da da hangi kaskı almalıyım bilemiyorum. Bunun haricinde önereceğiniz markalara da bakmaya hazırım.

Yani kafamdaki sorular şu:

Hangi marka kask almalıyım?
Hangi markanın hangi kask modelini almalıyım?
Nereden kask almalıyım?

Kask en önemli ekipmanlardan biri olduğundan sağlıklı karar vermek için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler...
Ara

Bu çok derin bir konu Ali :utan:

Öncelikle kaskın sahip olduğu sertifikalar önemli CE sertifikalı kaskları tercih edebilirsin. Ben UVEX kullanıyorum, alman malı, fiyatı emsallerine göre gayet uygun. LS2-Venom-Gdr gibi benzer markalarıda tercih edebilirsin. Tabi ki gönül isterki Nolan-Shoei gibi üst klasman kasklar alalım. ancak bunların maliyetleri çok yüksek, ayrıca bazı testlerde fiyat olarak uygun olan kasklarla aynı koruma düzeyine sahip oldukları kanıtlanmış.

Sana tavsiyem Kadıköy evlendirme dairesi yanında Hasanpaşa var orada bir çok motosiklet aksesuarı satıcısını bulabilirsin. Motomax ve Motoplus ı mutlaka gezmelisin.

:tamam:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Sadri en öenmli şey kask , aman kasksız binme.

uygun fiyatlı kapalı kask alacaksan ls2 ler iyi , 200 tl kaskın fiyatını 170 tl yapmıştı hudson. oraya bakmanı tavsiye ederim.
Ara

teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Bu hafta kaskımı alacağım bir sorun çıkmazsa=)
Ara

Ali kask konusunu bundan sonra ihmal etmemeni diliyoruz..
Doğru karar vermek için kaskları dene fikir al ve mutlaka kullanan birini bulmaya çalış..

Benim kaskım Uvex ve bana Veyselle , Seyfo tavsiye etmişlerdi ben çok memnunum kaskımdan..
Kalite açısından belli testlerden geçmiş kaskları tercih etmeni öneririm.

Bu hafta seni yeni kaskınla toplantıya bekliyoruz :tamam:

160711104912_imza3.JPG
Ara

Kask konusu geçtiimiz günlerde de gündemdeydi. İstersen arama kısmından KASK diye aratım önceki konulardanda bilgi alabilirsin
Ara