Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bugün motorun için ne yaptın?

Güzel olmuş dostum
Ara

parçalar süper görünüyor ellerine sağlık.

motor neden muayeneden geçemedi?
Ara

Motor değil araba geçmedi Murat abi.

Serviste orjinal olarak taktırdığım farlardan dolayı geçmedi. Far yıkama sistemi yokmuş : )

Adamın farı yanmaz geçer biz kaldık. Halletmeye çalışıyorum bakalım. Motoru daha sokamadım muayeneye. Bu cumartesi sokacam artık
Ara

(05-28-2012, 08:35 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Motor değil araba geçmedi Murat abi.

Serviste orjinal olarak taktırdığım farlardan dolayı geçmedi. Far yıkama sistemi yokmuş : )

Adamın farı yanmaz geçer biz kaldık. Halletmeye çalışıyorum bakalım. Motoru daha sokamadım muayeneye. Bu cumartesi sokacam artık

far yıkama sistemi ne yahu :kızgın:
Ara

Bixenon (mercekli) farda şart olan bi özellikmiş ama ben daha önceki muayenede sorun yaşamamıştır. Heryer farklı bişeye takılıyo.
Ara

(05-28-2012, 08:51 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bixenon (mercekli) farda şart olan bi özellikmiş ama ben daha önceki muayenede sorun yaşamamıştır. Heryer farklı bişeye takılıyo.

ampulleri değiştirmek yetiyor sanırım
Ara

Merceksizlerde zaten xenon yasak. Xenon amuller Helojen farlarda aşırı göz aldıgından helojen farlara helojen ampul takılır. Xenon far Bixenon denilen mercekli farlar için uygundur.

Bendeki Bixenon xenon ampul far. Zaten üzerindeki far benim arabanın bir üst modeline takılan far. Yani onda bi uyumsuzluk yok. Uyumsuzluk bixenonun varsa far yıkaman olacakmış. Ben yolda giderken farları bozuk o kadar arabaya rastlıyorum ki. Biz bişeyleri doğru yapalım diye uğraşıyoruz. Böyle şeyler çıkıyo.
Ara

erdem sorunu nasıl çözüceksin peki
Ara

Cozumu Basit, "benim arabada manuel far yikama sistemi var" diyeceksin. Muayeneye girerken yanina bizim temizlige gelen Neriman Teyzeyi verecem sana. Sen arabani teslim ederken, o koltuktan inmeyecek. Muayene sirasinda adam yikama mandalini cektiginde Neriman teyze elinde bi bezle inip silip geri gelip oturacak.

Ceyhan Bursa Fatsa 1:kalp::kalp::kalp: Hayat hONDA