Anket: -
* Bu ankete oy verdiniz. Sonuçları Göster

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güvenli Sürüş Eğitimi (GMK)

Eğitim gerçekten çok verimli ve güzel oldu, tabi mangalda :P Lastiklerimi son sınırlarına kadar zorladım, fakat son parkur beni bitirdi, sanırım motor son parkur için çok ağır ve güçlü kaldı :] Güneşten oluşan yanıklar ve böceklerden kazasız belasız sonlanması sevindirici, katılan ve emeği geçen başta Veysel abime çok teşekkür ederim.:alkış:
Ara

asıl ben hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.. iyi ki varsınız :çiçek:

(05-15-2011, 09:27 PM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Başkan bu tip etkinlikleri ayarladığın için seni evlendirmemiz lazım :] herşey i,çin teşekkürler:çiçek:

konuyu nasıl evliliğe bağladın anlamadı Emrullah :hö:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

(05-16-2011, 06:30 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  asıl ben hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.. iyi ki varsınız :çiçek:

(05-15-2011, 09:27 PM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Başkan bu tip etkinlikleri ayarladığın için seni evlendirmemiz lazım :] herşey i,çin teşekkürler:çiçek:

Aklı fikri seni evlendirmekte Emrullahın, anlaşıldı başını yakacak senin Veysel abi :]
Ara

(05-16-2011, 06:30 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  asıl ben hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.. iyi ki varsınız :çiçek:

Ben bağlarım abi :] Gmk şuanda toplu kyımda zaten, başkanda evlensin olsun bitsin müzmin bekarlar topiğinide kapatır dedim kendi kendime:şekil:
Ara

(05-16-2011, 06:38 AM)MaRaNtZz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

Aklı fikri seni evlendirmekte Emrullahın, anlaşıldı başını yakacak senin Veysel abi :]

Hayııııırrrr :kaç:

(05-16-2011, 06:43 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

Ben bağlarım abi :] Gmk şuanda toplu kyımda zaten, başkanda evlensin olsun bitsin müzmin bekarlar topiğinide kapatır dedim kendi kendime:şekil:

Müzmin Bekarlar dan biri evlendiğinde başlığı kitleyeceğim zaten :]

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

(05-16-2011, 06:51 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Müzmin Bekarlar dan biri evlendiğinde başlığı kitleyeceğim zaten :]

Onu yapsa yapsa erdem yada seyfullah yapar.
Ara

Ne oldu ne yapıyoruz evleniyomuyuz. Hadi evlenelim o zaman .

Bende emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sonuç olarak hepimiz motosikleti kullanıyoruz ama eksiklerimiz gördük bunlar üstünde çalışma yaparak zamanla eksiklerimizide kapatacaz inşallah.
Ara

(05-16-2011, 07:27 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Sonuç olarak hepimiz motosikleti kullanıyoruz ama eksiklerimiz gördük bunlar üstünde çalışma yaparak zamanla eksiklerimizide kapatacaz inşallah.

Erdem önemli olan bu zaten. Yani "eksiklerim var ve öğrenmeliyim" diyebilmek.
Bu eğitim özellikle sürekli kullandığımız motosikletlerimizle olduğu için daha da faydalı oldu sanırım. Çünkü benzer tip çalışmalarda size bir motor verilir ve bu genellikle 125-150cc olur. Böyle bir makine ile dünkü parkurlar çok daha kolay geçilebilir. Oysa gerçek hayatta çoğumuz daha ağır ve güçlü makineler kullanıyoruz. Hatta belki makinelerimizin neler yapabildiğini yada sınırlarını bilemiyoruz. Zorlamadan da asla bu sınırları bilemeyiz.
Ara

Evvetttt. Tüm yazılanlara katılıyorum.
Başta, Murat hoca ve oğlu olmak üzere, katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Çok keyifli ve verimli bir hafta sonu oldu.

Lojistik sorumlumuz Engin'e (mangal malzemelerini getirdi)
Mangal sorumlusu Seyfo'a (Yanındaki ekip ile harika bir iş çıkarttı)
Organizasyon için Veysel'e

Ayrıca TEŞEKKÜRLER.

Motorun lastiklerindeki asfalt izini görünce, makineyi nekadar zorladığımızın farkına vardım.
Seyfo, ağır makinesine rağmen beni şaşırttı. Pegleri yere değdirecek şekilde iyi dönüşler yaptı.

Güneş, hepimizde etkili oldu. Eğitim sonunda eve geldiğimde, hanım " ne oldu sana!!!!! " diyerek nekadar yandığımı tescilemiş oldu.
Eğitimler boyunca kask takmamıza rağmen, bu şekilde yandığımıza göre, " kask takmasaydık " nice olurdu halimiz
Sonuç: kask, sayılan onca faydasının yanında güneşten de koruyormuş. Bu konu daha önce hiç aklıma gelmemişti.

Eğitime katılmamış olsalar dahi, diğer kulüp üyesi arkadaşların da orada bulunmalarını isterdim.
Gün boyunca 50 km yolu, sadece eğitim pistinde yapmış olduğumuzu ayrıca belirtmemde fayda var. Bunu km sayacına bakıp farkedince çok şaşırdım.

Öğlen yapılan mangal, muhteşemdi. Resimleri görünce ne demek istediğimizi anlayacaksınız.
Eve giridiğim gibi kendimi direkt duşa attım.
Eğitim hepimizi ciddi anlamda yormuş. saatlerce motor üzerinde kaldık. Kendimizi sıktık. Güneşe maruz kaldık.
SONUÇ: Dostlar ile birlikte olmak çok keyifliydi. Bir sonraki etkinlikte görüşmek dileğiyle.

İşte GMK.
Diğerleri çatlasın. Diğer fotoları rapor şeklinde yayınlayacağım.

SAM_1633GS2Eitimitoplufoto.jpg
Ara

Evet söylemeden geçilmez, Seyfullahın makinesi ile gösterdiği performans benide şaşırttı ve takdire şayandır. Onur çok çekingen başladı fakat sonra acayip bir gelişme gösterdi. Erdem motoruna en yakışandı benim için. Hamidse motoruna çok hakim görünüyordu. Mehmet bey delikanlı gibiydi nazar değmesin. BMW'si üzerine tay binicisi gibiydi. Diğer BMW sürücüsü de hakkını verdi doğrusu. Başkanım Veysel ise her zamanki cool tavrı ile sakin sakin tamamladı parkurları. (Veysel sen hangi motora binsen bisiklet gibi duruyo). Twister güç ve kıvraklığıyla hiç zoranmadı sanırım. Sevgili Latifciğim benim gibi 200 kiloluk transalp'i dizginleyip yön verirken poposundan soludu.
Ara