Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GMK Motosiklet Eğitimi

Arkadaşlar bir önerim var. Hepimiz motosiklet kullanırken güvenli sürüşün önemini iyi biliyoruz. İçimizde bu konuda eğitim alanlarda var sanırım.

Diyeceğim eğer motosikleti seviyor, kullanıyor ve paylaşıyorsak sorumluluğumuz var demektir. Foruma, gruba yeni katılan arkadaşların bazıları daha motosikletle hiç tanışmamışlar yada yeni tanışmış olabiliyorlar. Bir çoğumuzda A2 ehliyeti alıyor fakat doğru dürüst gerçek bir sürüş eğitimi alamıyorlar. Ya ücretler çok yüksek yada eğitim verecek yerler sınırlı.

Grup içinde gönüllü olabilecek arkadaşlarla grup adına böyle bir hizmet verebiliriz diye düşündüm. Bu şekilde grubun bazı ufak tefek masraflarıda karşılanabilir. Benim bildiğim en azından web ve mesaj hizmetleri yapılıyor ve doğrusu şu anda bunları kim yükleniyor bilemiyorum.

Web sayfasında bu konuda ilan verilip işe başlanabilir.
Ne dersiniz?

Bir örnek olarak ben Gebzede A2 sınavına girdim ve kurs aldım. Fakat kurs bana hiç bir pratik eğitim vermedi hatta veremedi. Yalvar yakar bir hoca bulup imtahan yerinde 10 dakika dandik bir vitessiz motorla iki tur atabildim. İmtahan yerine kursiyerin götürülmesi ve neler yaptırdıklarını öğretmek bile inanın büyük hizmet olur.
Ara

Güzel bir fikir Mehmet abi :çiçek:

Çarşamba toplantısında aramıza yeni katılan Hasan arkadaşımız motosiklet almak istediğini ama vitesli tecrübesi olmadığını bana söyledi.

Benim aklıma bizim eğitim günü geldi ve kendisine şu tklifte bulundum.

Eğitim günü bizimle olursan sana vitesli motosiklet kullanmayı ögretir bilgi veririm dedim.

Yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmak ve bildiğimizi aktarmak lazım, bu hepimizin görevi.

Bu işte ben gönüllüyüm...

Ara

(04-11-2011, 10:02 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Güzel bir fikir Mehmet abi :çiçek:

Çarşamba toplantısında aramıza yeni katılan Hasan arkadaşımız motosiklet almak istediğini ama vitesli tecrübesi olmadığını bana söyledi.

Benim aklıma bizim eğitim günü geldi ve kendisine şu tklifte bulundum.

Eğitim günü bizimle olursan sana vitesli motosiklet kullanmayı ögretir bilgi veririm dedim.

Yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmak ve bildiğimizi aktarmak lazım, bu hepimizin görevi.

Bu işte ben gönüllüyüm...

Tamam işte süper Hasan kardeşimiz gibi bir çok kişi var ve olacak. Ücret sembolikte olabilir zaten amaç bildiklerimizi paylaşmak. Çarşamba bunu masaya yatıralım.

Ara

(04-11-2011, 10:06 AM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Tamam işte süper Hasan kardeşimiz gibi bir çok kişi var ve olacak. Ücret sembolikte olabilir zaten amaç bildiklerimizi paylaşmak. Çarşamba bunu masaya yatıralım.

:tamam::tamam:
Ara

Her zaman için yardımcı olmaya hazırım, en azından ağır bir makinanın hakimiyeti ve bilinçsiz kullanımından doğacak zararları anlatabilirim. :tamam:
Ara

(04-11-2011, 10:21 AM)MaRaNtZz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Her zaman için yardımcı olmaya hazırım, en azından ağır bir makinanın hakimiyeti ve bilinçsiz kullanımından doğacak zararları anlatabilirim. :tamam:

Sağol Hamit, grupta farklı tarz motor kullananların olması zaten en büyük avantajımız. Dolayısıyla hepimizin farklı birikimleri var ve iyi değerlendirilebilir.
Ara

Grubumuzda tecrubeli arkadaşlarımız var. Onların yardımcı olabşleceklerini düşünüyorum. Bende olduğu kadarıyla[/align] tecrubelerimden ya da altımdaki makina hakkında bilgi edinmek ve kullanımı konusundaki püf noktaları öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olabilirim.
Ara

Bir elin nesi var, iki elin sesi var
Ara

(04-11-2011, 11:16 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bir elin nesi var, iki elin sesi var

Yaff bu arada REİS nerelerde :)
Ara

bende varım arkadaşlar elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce bişeyler yapabilirsek ne mutlu bize.
Ara