Gebze Motosiklet Kulübü Forumları

Tam Versiyon: motorum için en uygun yağ
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2 3
motosiklet için en uygun yağlar sizce hangisidir??

140416130303_crup_0312_01_zsafe_speedyellow_bike.jpg

140416122608_m9d83.jpg

140416122544_banner5.jpg
en uygun yağ kullanım kitabında yazandır :tamam:
işte bu...
böyle bir şey duymuştum ama doğruluğundan emin değildim.
teşekkürler... :çiçek:
Motosiklet yada araba kullanaların genelde en büyük hataları maalesef başkalarına danışmaktır.
Kullanım kitapçığını okumak zor gelir insanlara nedense.O kitapçıkta yılların birikimi ve ölçümü ile yazılan değerler vardır.Kitapçık harici hiçbir bilgiye inanmam.Yok başka buji şu yağ falan.. hepsi motora zarardır :tamam:
(04-16-2014, 01:11 PM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]en uygun yağ kullanım kitabında yazandır :tamam:
murat abi kitapcık illaki okunursa güzel bilgidir ama.
atalarımız ne demiş okuyanmı gezenmi:P
(04-16-2014, 01:20 PM)yolcu02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(04-16-2014, 01:11 PM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]en uygun yağ kullanım kitabında yazandır :tamam:

valla motor işinde okuyan güzel kardeşim :kalp:
benim motor için 10/60 yağ tavsiye ediyor üretici
ben buna 5-30 yağ koyarsam o motor biter :tamam:
yada daha iyi ateşleyen ( ? ) iridium buji hiçbir işe yaramıyor
(04-16-2014, 01:19 PM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Motosiklet yada araba kullanaların genelde en büyük hataları maalesef başkalarına danışmaktır.
Kullanım kitapçığını okumak zor gelir insanlara nedense.O kitapçıkta yılların birikimi ve ölçümü ile yazılan değerler vardır.Kitapçık harici hiçbir bilgiye inanmam.Yok başka buji şu yağ falan.. hepsi motora zarardır :tamam:

ben buna pek katılmıyorum.
mesela benim reno arabamın kitapçığına bakarsan yakıtımı sadece totalden almalıyım.
yağı da aynı şekilde.
tıp da bile yönlendirilmiş bilim uygulanıyor...
tecrübelileri dikkate alma taraftarıyım...
"kitapcık dışı zararlıdır" bir tecrübe ise, bu da değerlidir benim için...
(04-16-2014, 01:22 PM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(04-16-2014, 01:20 PM)yolcu02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]

valla motor işinde okuyan güzel kardeşim :kalp:
benim motor için 10/60 yağ tavsiye ediyor üretici
ben buna 5-30 yağ koyarsam o motor biter :tamam:
yada daha iyi ateşleyen ( ? ) iridium buji hiçbir işe yaramıyor
murat abi her üretici kendine sponsor olmuş yağı över doğrumu..
şimdi ben tır şöförüyüm doğal olarakta dizeldir.
eskiden 20/50 ondan sonra 15/40 ve şimdiki araçlarımızada 10/40 yağ kulanmaktayız.
vermek istediğim örnekler her aracın kendine göre yağı vardır.
bunlardan sebeb yola çıkarak doğuda karı kışı yaşayan batıya göre yağ değiştirmesimi lazım??
ben yağ markası belirtmedim :bilmem: ıpone shell motorex ne istersen
ama motor için ideal olanı üretici belirtiyor sana.tam sentetik 10/60 yağ koymanı istiyor senden
tırlardan hiç anlamam yorum yapamam :]
birde şöyle bir şey var yazın 15-50 kışın 10-40 yağ kullanmak daha iyiymiş yada motorun km si60 bin 70 bin de ise bir numara kalın yağ kullanmak gerekirmiş motordaki aşınmaların verdiği fazla sesi azaltıp boşlukları doldurması açısından tabi bunların hepsi şehir efsanesi.

ben kle500 de ikinci söylediğimi yaptım 60 bin km bakımında yağı 15-50 koydum ve seste fark edilir derece düşme olmuştu.
Sayfa: 1 2 3