Gebze Motosiklet Kulübü Forumları
Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - Yazdırılabilir Sürüm

+- Gebze Motosiklet Kulübü Forumları (https://gebzemoto.com/forum)
+-- Forum: GMK Kafe (https://gebzemoto.com/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Gezi Raporları (https://gebzemoto.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+---- Forum: Kişisel Raporlar (https://gebzemoto.com/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+---- Konu: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi (/showthread.php?tid=4743)

Sayfalar: 1 2

Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - EmreGndZ - 12-02-2019

Kış mevsimi ha geldi ha gelecek derken bir türlü gelemedi. Havalar 20 derece civarlarında gezerken, bizde bu güneşli günü kaçırmak istemedik ve daha öncede bir çok kez yaptığımız Maşukiye- Kartepe - Yuvacık rotamızı tekrarlayalım dedik. 

9YPkWZ.jpg

Sabah kahvaltımızı, Maşukiye'de yapalım dedik. Kartepe'ye tırmanırken yol üzerinde bir sürü seçenek var. Bunlardan en meşhurlarından Manzara Cafe'de karar kıldık. 

qAZ7QZ.jpg

Kazasız belasız vardık kahvaltı mekanına. Maşukiye'den Kartepe'y tırmanırken yolalr hala nemliydi ve sabahın ayazı bazı noktalarda gizli buzlanmaya sebep olmuştu. Böyle zamanlarda çok dikkat ederek yol almak gerekiyor. Neyseki sorunsuz bir şekilde vardık.

M13q8M.jpg

Kahvaltımızı söyledik ama yoğunluktan biraz zaman aldı servis edilmesi. Bu sırada muhabbet ve manzara tadına doyulmaz bir ikili olup eşlik etti bu bekleyişimize.

QPob8j.jpg

Ve sonunda serptiler önümüze ne var ne yoksa. Çalışan arkadaşlar sağolsunlar hiç bir şeyi eksik etmediler. Baktılar ekip sağlam, hizmet hiç durmadı desem yeridir. Bu restoranı, muhteşem bir menü vermemiş olsalar da, verdikleri hizmetten ötürü tebrik etmek istiyorum. Herkese tavsiye ederim. Manzara ve hizmet on numara.

Karnımızı doyurduktan sonra Kartepe'ye doğru tırmanmaya devam ettik. Kayak merkezine gelmeden sağdan ayrılan yola girdik. Bu sene yolu asfaltlamışlar. En son geldiğimizde yolun ilk bir kaç kilometresi bozuktu. Yol üstünde muhteşem manzaralar yakalayabileceğiniz bir sürü doğal teras var.

XbrO85.jpg

Bu teraslardan gözünüze kestirdiğiniz birinde durup, tertemiz havayı soluyun ve manzaranın keyfini çıkarın. Biz öyle yaptık. Kahvaltı sonrası bu manzaranın verdiği huzur müthişti.

dLAYlp.jpg

Hasan yanında yeni oyuncağı (drone) ile gelmiş. Nerde bir boşluk bulsak kaldırıyoruz ve gerçekten muhteşem çekimler yaptık bütün gün.

AOdB8B.jpg

Motosikletlerimizi dizip sırayla bir sürü resim çektik. En karizmatiklerinden birisi de bu sanırım. Yusuf kardeş pozuna sağlık.

00oOWY.jpg

Dedim ya yeni oyuncağımız var diye, her şekilde denedik aleti. Çok güzel açılardan çok eğlenceli anlarımızı yakaladık. Bu da onlardan biri. Tabi bu fotoğrafın öncesi ve sonrası var ama burda yayınlamasak dah iyi. Çünkü bi ara dağlara taşlara roket atar saldırısı yapıyordu birileri. Şaka bi yana çok eğlenceli bir anı oldu bize. 

Hadi bakalım daha çok yol var. Goygoy yapmaktan yol yapamayacağız deyip, yol üstündeki Suadiye Tabiat Parkı'na doğru hareket ettik.

4pv6W7.jpg

Burası da son yıllarda rabet gören bir piknik ve kamp alanı. Önceden ücretsizmiş fakata artık girişlerde ücret alıyorlar. Biz bir kaç poz çekip gideceğiz diedik ve bekçi arkadaş sağolsun izin verdi. Girdik içeri neler oldu neler..

JVyP85.jpg

Çocukluğumuza geri döndük. Salıncakta da sallandık..

OrpQNn.jpg

hemde ne sallandık. Göklere ulaştık. Eğlencenin böylesi uzun zamandır görülmemiştir. Recep abi ve Erkan abi baya inmek istemediler. "Yav hadi gidelim diyoruz." Yok adamalar "biraz daha biraz daha" diye tutturdu. Neyse gelin fotoğraf çekelim dedik indirdik salıncaklardan.

zG7dLR.jpg

Dronumuz iyiki varmış dedik. Normal şartlarda imkansız olan çekimleri büyük kolaylıkla almamızı sağladı. Verdiğin paranın hepsini haketmiş bu drone Hasan kardeş. Ne demişler en iyi drone arkadaşının dronu. Hadi döneli artık dedik. Baktım Yusuf'la Hasan geride kaldı. Arkamı döndüm ne göreyim..

GZOLNb.jpg

Dostluğun, gardaşlığın, mutluluğun pozunu vermişler. Hadi dedik artık yola devam edelim. Bekçi abimize teşekkürlerimiz ilettik ve girdik köy yollarına. Suadiye Tabiat Parkı'ndan Yuvacık Barajı'na kadar daha önce gitmediğimiz alternatif bir rotadan gittik. Köylerin içinden çok tatlı virajların peşpeşe dizildiği, manzaranın enfes olduğu yerlerden geçtik.

yGrb1n.jpg

Yuvacık barajını geçince, Karaaslan Kampinge durup bir şeyler yiyelim içelim dedik.

6DL3bl.jpg

Herkesin bildiği üzere, Karaslan Kamping çay ve kahveyi müşterilerine ücretsiz sunuyor...

WXLJa4.jpg

Biz de mahçup olamayalım diye, tatlılarımızı söyledik. Afiyetle yedik içtik. Hatta bir demlik yetmedi iki demlik çay içtik doya doya. 

3OnyM9.jpg

Manzaramıza diyecek bir sıfat bulamıyorum. Muhteşem , mükemmel, muntazam artık az geliyor.

RgldNY.jpg

Bu tesisin en güzel özelliği, akarsu öyle deli gibi çağlamıyor. Sesi arka fonda okadar yatıştırıcı şekilde geliyor ki, huzur doluyo insanın içi. Tabi yanında da dostlarla yapılan eşsiz sohbet insanın içini ısıtan ayrı bir etki yaratıyor.

p5prko.jpg

Ama tabi her güzel şeyin de bir sonu var. Kalkalım artık hesabı ödeyelim diyoruz. Bir de baktık ki Karasalan Kamping artık çaydan ücret alıyor. Alsınlar da hakları var. Ben sadece bilgilendirme olsun diye yazıyorum buraya. Anlatılan hikayeye göre sahiplerinin oğlu askerde çay içememiş, adam da buna istinaden tesiste çayı ücretsiz yapmıştı falan filan. Anlaşılan çocuk askerden gelmiş. Acısını çıkarıyor.

Neyse helali hoş olsun. Bedava içtiklerimize sayalım dedik kalktık. Yolda Yusuf ile motosikletlerimizi değiştirdik. Aşağıda ki resim YUSUF'u son gördüğümüz an dı. Kendisine o günden beri ulaşamıyoruz. İşin ilginci motoruda vermiyor. Duyan gören biri olursa kardeşimize lütfen haber verelim. "YUSUF kardeşim yuvana dön artık. Seni çok özledik. Heryerde seni arıoruz."

kMyVpJ.jpg

Muhteşem bir günü dilim döndüğünce sizlere de yaşatmak istedim. Umarım birazcık ta olsa içiniz ısınmıştır. Dostluklar çok kolay kazanılmıyor artık. Güzel insalar çok azaldı. Bu yoklukta denk geldiğiniz bu nadir adamları bırakmamak için elinizden geleni ardınıza koymayın. Umarım bir sonraki gezimizde hep beraber oluruz.

Görüşmek üzere..

RE: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - Onur_efe - 12-02-2019

abi mükemmel bir anlatım olmuş.. cok kaliteli zaman geçirmişsiniz, keşke orda olabilseydim. tekerinize sağlık  :alkış:

RE: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - Barış - 12-02-2019

Eline sağlık Emre yine döktürmüşsün okurken oraları gidip görmüş kadar oldum.

konu dostluktan açılınca Can Dündar'ın şiiri geldi aklıma son dörtlüğü şöyle idi;

''İşte en çok da böyle zamanlarda bir dostu olmalı insanın...
Yıllarca aynı ip üstünde çalışmış, cesaretle ihanet arasında gidip gelen bir salıncağın sınavında birbiriyle kaynaşmış iki trapezci gibi güvenle kenetlenmeli elleri...
"Parkurun bütün zorluğuna rağmen dostluğumuzu koruyabildik, acıları birlikte göğüsleyebildik ya; yenildik sayılmayız" diyebilmeli...
Issızlığın, yalnızlığın en koyulaştığı anda, küçücük bir kağıda yazdığımız kısa, ama ümitvar bir yazıyı, yüreğe benzer bir taşa bağlayıp birbirimizin camından içeri atabilmeliyiz''

Böylesi nice gezilerde birlikte sürmek dileğiyle. #YOLUMUZUZUN

Cvp: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - hasanakcay - 12-02-2019

Emeğine sağlık kardeşim daha güzel gezilerimiz olur inşallah.

Cvp: RE: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - Barış - 12-02-2019

(12-02-2019, 09:50 AM)Onur_efe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  abi mükemmel bir anlatım olmuş.. cok kaliteli zaman geçirmişsiniz, keşke orda olabilseydim. tekerinize sağlık  :alkış:

Onur haberin olsaydı eminim olurdun :)
Heyecandan arkadaşlar haber etmeyi unutmuş :]

Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - Onur_efe - 12-02-2019

(12-02-2019, 09:57 AM)Barış Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(12-02-2019, 09:50 AM)Onur_efe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  abi mükemmel bir anlatım olmuş.. cok kaliteli zaman geçirmişsiniz, keşke orda olabilseydim. tekerinize sağlık  :alkış:

Saglik olsun abi daha birsuru gezilere gidicez hep birlikte #yolumuzuzun [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: RE: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - EmreGndZ - 12-02-2019

Yaw arkadaş bir ağız tadıyla yorum okutmuyorsunuz adama. Boşluk buldunuzmu hemen yapıştırıyosunuz. Her şeye de bir polemik konusu yaratmaya bayılıosunuz haaa. Oku geç ne kurcalıyon orasını burasını.  :] :P :delü:

Cvp: RE: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - Barış - 12-02-2019

(12-02-2019, 11:10 AM)EmreGndZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

Yaw arkadaş bir ağız tadıyla yorum okutmuyorsunuz adama. Boşluk buldunuzmu hemen yapıştırıyosunuz. Her şeye de bir polemik konusu yaratmaya bayılıosunuz haaa. Oku geç ne kurcalıyon orasını burasını.  :] :P :delü:

yooook öleeee gezip de havasını atmak :)

RE: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - Yusuf Ali - 12-02-2019

Kdjdkdksjtlfdlcmcmlfrk :] buntoto bmw gördü artıkın aşşağısıyla muhattap olamıyorum kusura bakmayın elveda (k1600 falan alırsanız arayın belki bir çayınızı içerim) :muzdans:

Cvp: RE: Kartepe - Yuvacık (Yazdan Kalma Bir Gün) Gezisi - kadir - 12-02-2019

(12-02-2019, 09:51 AM)Barış Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Eline sağlık Emre yine döktürmüşsün okurken oraları gidip görmüş kadar oldum.

konu dostluktan açılınca Can Dündar'ın şiiri geldi aklıma son dörtlüğü şöyle idi;

''İşte en çok da böyle zamanlarda bir dostu olmalı insanın...
Yıllarca aynı ip üstünde çalışmış, cesaretle ihanet arasında gidip gelen bir salıncağın sınavında birbiriyle kaynaşmış iki trapezci gibi güvenle kenetlenmeli elleri...
"Parkurun bütün zorluğuna rağmen dostluğumuzu koruyabildik, acıları birlikte göğüsleyebildik ya; yenildik sayılmayız" diyebilmeli...
Issızlığın, yalnızlığın en koyulaştığı anda, küçücük bir kağıda yazdığımız kısa, ama ümitvar bir yazıyı, yüreğe benzer bir taşa bağlayıp birbirimizin camından içeri atabilmeliyiz''

Böylesi nice gezilerde birlikte sürmek dileğiyle. #YOLUMUZUZUN

UFFFFF  :]