Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GMK Motosiklet Eğitimi

Yalnız bunun için öncelikle bizimde gerekli eğitimleri tam olarak almamız gerekli. Aksi halde yanlış bilgi verebiliriz ama zaten birçoğumuz belli eğitimleri almış durumda ve grup içinde birbirimizi bir nevi eğitiyoruz. Tabiki gerek imkanlar gerekse zaman sorunundan dolayı her eğitime katılamıyoruz. Grup sürüşü, kendi motosikletimizin ve genel olarak motosiklet denen aletin trafikteki yeri, tehlikeleri,karşılaştığımız zorluklar ve mekanik anlamda kullanımında yardımcı olabiliriz. Hatta belli zamanlarda boş alanlar belirleyip normalde trafikte yapamadığımız panik fren, manevra hareketleri artçı taşıma gibi tekniklerimizi güçlendirebiliriz. Herşey keyifli ve kazadan uzak bir sürüş için.
Ara

(04-11-2011, 03:00 PM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Yalnız bunun için öncelikle bizimde gerekli eğitimleri tam olarak almamız gerekli. Aksi halde yanlış bilgi verebiliriz ama zaten birçoğumuz belli eğitimleri almış durumda ve grup içinde birbirimizi bir nevi eğitiyoruz. Tabiki gerek imkanlar gerekse zaman sorunundan dolayı her eğitime katılamıyoruz. Grup sürüşü, kendi motosikletimizin ve genel olarak motosiklet denen aletin trafikteki yeri, tehlikeleri,karşılaştığımız zorluklar ve mekanik anlamda kullanımında yardımcı olabiliriz. Hatta belli zamanlarda boş alanlar belirleyip normalde trafikte yapamadığımız panik fren, manevra hareketleri artçı taşıma gibi tekniklerimizi güçlendirebiliriz. Herşey keyifli ve kazadan uzak bir sürüş için.

Erdem, Veysel başkanlada bir ara bunu konuştuk. Tamam hepimiz öyle böyle sürüyoruz fakat kusursuz değiliz hatta eksiklerimiz eminim vardır. GMK kuka yada benzeri bolca malzeme alır ve bu pazar yapacağımız eğitim benzeri eğitimleri daha doğrusu antremanları bolca yapmarız. İçimizde resmi yada özel kurum yada kişilerden eğitim alanlar var biliyorum. Eğitimlerde neler yapılıyor aşağı yukarı hatırlıyoruz. Aramıza yeni katılan ve eksiği olduğuna inanan arkadaşları ve eğitim almak isteyenleride bu grup eğitimlerine alabiliriz.
Ara

Fikir çok güzel,
Bu konuyu daha önce Veysel ile konuştuk.

Bizede bu yönde talep geliyor.
Organize olup, bir eğitim programı çıkartmak gerekiyor.
Sonrasında da, bir eğitim alanı belirlemek.

Her kullanıcının farklı eğitim talebi olacaktır.
Bizim ise, basit anlamda bir eğitim verme misyonumuz olabilir.
Örnek: Motor ile tanışma, ikiteker üzerinde durma, basit sürüş eğitimleri, acemiliği atma, vitesli motosiklet kullanımı,
genel güvenlik tedbirleri gibi.

İleri seviyede eğitim almak isteyenler, bu işin profösyenellerine gitmeye devam edecekler.
Sürücü kurslarının yapmak zorunda oldukları fakat yapmadıkları CBT eğitimini verebileceğimizi düşünüyorum.

İlk toplantıda konuşalım. Zaman ile de fikir uygulamaya dönecektir.
Ara

(04-11-2011, 03:27 PM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(04-11-2011, 03:00 PM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Yalnız bunun için öncelikle bizimde gerekli eğitimleri tam olarak almamız gerekli. Aksi halde yanlış bilgi verebiliriz ama zaten birçoğumuz belli eğitimleri almış durumda ve grup içinde birbirimizi bir nevi eğitiyoruz. Tabiki gerek imkanlar gerekse zaman sorunundan dolayı her eğitime katılamıyoruz. Grup sürüşü, kendi motosikletimizin ve genel olarak motosiklet denen aletin trafikteki yeri, tehlikeleri,karşılaştığımız zorluklar ve mekanik anlamda kullanımında yardımcı olabiliriz. Hatta belli zamanlarda boş alanlar belirleyip normalde trafikte yapamadığımız panik fren, manevra hareketleri artçı taşıma gibi tekniklerimizi güçlendirebiliriz. Herşey keyifli ve kazadan uzak bir sürüş için.

Erdem, Veysel başkanlada bir ara bunu konuştuk. Tamam hepimiz öyle böyle sürüyoruz fakat kusursuz değiliz hatta eksiklerimiz eminim vardır. GMK kuka yada benzeri bolca malzeme alır ve bu pazar yapacağımız eğitim benzeri eğitimleri daha doğrusu antremanları bolca yapmarız. İçimizde resmi yada özel kurum yada kişilerden eğitim alanlar var biliyorum. Eğitimlerde neler yapılıyor aşağı yukarı hatırlıyoruz. Aramıza yeni katılan ve eksiği olduğuna inanan arkadaşları ve eğitim almak isteyenleride bu grup eğitimlerine alabiliriz.

Bende dediklerini savunuyorum Cihan abi. Hiçbirimiz prof değiliz ve öğreneceğimiz çok şey var. Bilgi aktarımı ve birbirimizin hatalarını düzeltmek borcumuz olmalı zaten. Faaliyete geçirirsek güzel bir uygulama olur
Ara