Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Murat Denizhan`dan GS1 Eğitimi Aldım

(07-31-2013, 07:17 AM)Alper Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Teşekkürler herkese.

Bu arada eğitimi aldıktan sonra, yine motosiklet forumlarında gezinirken, "İkarus sendromu" üzerine bir yazı gördüm.
Tam da eğitimimi almış, kendime güvenimi artırmış, yeni aldığım korumalı mont ve pantolonla bana birşey olmaz havalarına girmek üzereyken bu yazıyı okumam iyi oldu.

Muhtemelen çoğunuz bunu okumuştur ama aşağıya linkini koyuyorum. Hatta bunun için ayrı bir konu açmak faydalı olabilir hatırlatma açısından.

İkarus Sendromu

İkarus sendromu ile ilgili bir başlık açmanın yararlı olabileceği kanısındayım bende.. Aslında bir çoğumuzun fark etmeden yaşadığı şeyler çok güzel bir şekilde anlatılıyor..
Ara

Bu arada eğitimi aldıktan sonra, yine motosiklet forumlarında gezinirken, "İkarus sendromu" üzerine bir yazı gördüm.
Tam da eğitimimi almış, kendime güvenimi artırmış, yeni aldığım korumalı mont ve pantolonla bana birşey olmaz havalarına girmek üzereyken bu yazıyı okumam iyi oldu.

Muhtemelen çoğunuz bunu okumuştur ama aşağıya linkini koyuyorum. Hatta bunun için ayrı bir konu açmak faydalı olabilir hatırlatma açısından.

İkarus Sendromu

Alper bir süre önce kazada kaybettiğimiz kardeşimiz Honda eğitim merkezinde GS2-3-4 artı birden fazla yol eğitimi almış her zaman tam koruma ve trafik kurallarına uyarak süren birisiydi.

Özetle;
1- Eğitim pistlerindeki şartlar ile gerçek yol şartları fiziki olarak aynı değil.
2- Gerçek yollarda seni hayatından edecek senin dışında yüzlerce faktör var.

Güvenerek motosiklet kullanmak iyi bir şeydir fakat korkusuz sürersen bir gün başın belaya girer. Yani kork.:çiçek:
Ara

(07-31-2013, 09:34 AM)Cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

İkarus Sendromu

Alper bir süre önce kazada kaybettiğimiz kardeşimiz Honda eğitim merkezinde GS2-3-4 artı birden fazla yol eğitimi almış her zaman tam koruma ve trafik kurallarına uyarak süren birisiydi.

Özetle;
1- Eğitim pistlerindeki şartlar ile gerçek yol şartları fiziki olarak aynı değil.
2- Gerçek yollarda seni hayatından edecek senin dışında yüzlerce faktör var.

Güvenerek motosiklet kullanmak iyi bir şeydir fakat korkusuz sürersen bir gün başın belaya girer. Yani kork.:çiçek:

abi maalesef çok haklısın
Ara

Korkuyoruuuuuuum:O:O:O:O
Ara

Alper bey , eğitim aldığınız gerçekten çok iyi olmuş.

Güvenli sürüş eğitimini yeni başlayan herkesin alması lazım. Sürücüye çok şey katıyor.

İkarus tabirimizce gaza gelmek :] her motorcu gaza gelir.

Kanaatim bazen ikarus sendromunu yaşamak iyidir çünkü kullandığın taşıtın max. limitleri görmek , limitlerde tehlike yaşamak ve tehlikeyi aşmaya çalışmak sürücüyü olgunlaştırır.

Kazasız belasız sürüşler.
Ara

(08-01-2013, 05:30 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Alper bey , eğitim aldığınız gerçekten çok iyi olmuş.

Güvenli sürüş eğitimini yeni başlayan herkesin alması lazım. Sürücüye çok şey katıyor.

İkarus tabirimizce gaza gelmek :] her motorcu gaza gelir.

Kanaatim bazen ikarus sendromunu yaşamak iyidir çünkü kullandığın taşıtın max. limitleri görmek , limitlerde tehlike yaşamak ve tehlikeyi aşmaya çalışmak sürücüye olgunlaştırır.

Kazasız belasız sürüşler.

Doğru Emo çok çalışmış çok olgun bir sürücüdür :]:çiçek:
Ara

(08-01-2013, 05:32 AM)Cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Doğru Emo çok çalışmış çok olgun bir sürücüdür :]:çiçek:

Eğitim verebilirim abi : )
Ara