Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

47 Günde Güney Kore

[img]rpyhj.jpg[/img]

Trabzon'da yaşayan 42 yaşındaki Sedat Bozkurt, dünyayı motosikletle gezme hayalini bir süre önce hayata geçirdi. Öğrenci yurdu sahibi olan Sedat Bozkurt 25 Haziran'da motosikleti ile Trabzon'dan yola çıktı. Bozkurt, önce Gürcistan üzerinden Kafkaslar'a, Hazar Denizi'nin kuzeyinden Kazakistan'a geçti. Kazakistan'dan Rusya'ya, ardından da Altay Dağları üzerinden Moğolistan'a giriş yapan Bozkurt, oradan Rusya'nın kıyı şehri Valadivostok'a geçti. Bozkurt, daha sonra feribotla Güney Kore'ye gitti. 47 günde tam 14 bin kilometre yol kat ederek Güney Kore'ye ulaşan Bozkurt orada 3 gün kaldı. Bozkurt daha sonra motosikletini uçak kargosuna verip, aynı uçakla Trabzon' a döndü. Yolculuğunun maceralı geçtiğini anlatan Bozkurt, bisiklet ve motosikletle gezmeyi çok sevdiğini belirterek, "26 yaşında iken bisikletle Trabzon'un çevresindeki uzak yerlere giderdim. İlerde motosikletle Avrupa ve dünya gezisi yapmayı hayal ederdim. Bu da nasip oldu. Kore'ye gitmeden önce motosikletim ile Avrupa turu yaptım ve Mısır'a gittim" dedi. Kore'ye giderken yolda pek çok zorluklar yaşadığını söyleyen Bozkurt, "Geçtiğim noktalarda en tehlikeli olan yer Sibirya'ydı. Şehir yerleşmesi ve güvenlik güçleri yoktu. Oradan tek başına geçmek gerçekten çok zor. Issız bir coğrafyası vardı. Ancak zor olan yerlerde, zoru da ancak bir Türk başarır. O da benim" dedi.

bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir
Ara

Teşekkürler paylaşım için
Ara

Bayılıyorum bu insanlara.Hayatın içinde sıkışıp kalmıyorlar. Amaçlarını hedeflerini gerçekleştiriyorlar.
Ara

Hayalim ....
Ara

Yolculuğu boyunca Sedat Bozkurt' u feysbuktan takip ettim. Gözü kara neşeli keyifli bir maceraperest. Memlekete böyle adamlar gerek. Gıyabında kendisini tebrik ediyor ve yeni maceralarını dört gözle bekliyorum. :çiçek: :]

No one lives forever...
Ara

Gözü kara bir insan olduğu belli 47 gün boyunca tek başına yolculuk yapmak birazda cesaret ister diye düşünüyorum.

bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi