Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Marco Simoncelli Hayatını kaybetti.

Moto Gp Malezya Grand Prix'sinde meydana gelen kazada, Honda adına yarışan İtalyan pilot Marco Simoncelli hayatını kaybetti.
Sepang Pistindeki yarışın 2. turunda virajı dönerken ABD'li Colin Edwards ve İtalyan Valentino Rossi ile çarpışan ve ağır yaralanan Simoncelli, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Kazada 24 yaşındaki Simoncelli'nin kaskının çıktığı ve pilotun çarpışmanın ardından yerde hareketsiz kaldığı görüldü.
Avustralya'da geçen hafta düzenlenen Grand Prix'de şampiyon olan Avustralyalı Casey Stoner, kazayı gördüğümde kendimi çok kötü hissettim. Kaskın çıkması hiç iyi bir işaret değildi'' dedi.
Virajı dönerken düşen Simoncelli'ye çarpan Edward da yere düşerek birkaç metre sürüklendi, ancak durumunun ciddi olmadığı bildirildi. Simoncelli'ye çarpan 2. pilot Rossi ise motosikletinin üzerinde kalmayı başardı ve pistin dışına çıktı.
Pistteki tıp merkezine götürülen Simoncelli'nin hayatını kaybettiği açıklandı.
Kazanın ardından yarışın iptal edildi.
Ara

Sim çok beğendiğim bir yarışcıydı, ölümü üzdü beni.
Adını bu sene olmasada seneye kesin duyarız dediğim kişiydi, rüzgar gibi esti geçti.
Allah ailesine sabır versin.

marco-simoncelli-2011-4-30-12-20-24.jpg
Ara

Çok üzüldüm böyle yarışçıların yetiştirilmesi ve gelişmesi oldukça zor, bu tarz kazalar ile yaşamının son ermeside çok kötü,

Allah kalanlara sabırlar versin
Ara

Çok üzücü.
Ara

Aynen öyle, Allah rahmet eylesin ..
Ara

Çok kötü bir kaza ben anlayamadım motordan sarkarken dizi felanmı kaymış neden virajda hakimiyet kayboluyor
Ara

Değişik bir kaza. Allah rahmet eylesin.
Ara

http://www.sporxtv.com/motorsporlari/Mot...aberlercom
Ara

ön tarafta kamera yokmuymuş neden götüntüler sınırlı anlıyamadım.
Ara

(10-25-2011, 10:48 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ön tarafta kamera yokmuymuş neden götüntüler sınırlı anlıyamadım.

Motorun kuyruk ve ayaklığında da kamera var ama görüntü yok piste dökülen ve gözden kaçan bir şey olma ihtimali olabilir.
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 8 Ziyaretçi