Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRAFİKTE ÖFKE

Burda butün yazılanlar doğru ve uygulamamız gereken şeyler. Fakat trafikte olaylar bu kadar ılımlı gelişmiyor. İstemeden bir anlık ofkemıze kapılabiliyoruz. Genelde karayolunda bu sayılan olaylar gibi şeyler başımıza geldıgınde doğal olarak kendimızi haklı göruyoruz çünkü adam bizi görerek önümüze kırdıgını göruyoruz. Birde üstüne el kol hareketi yapınca ya da size sen beni görmuyomusun dediğinde haklı olan öfkemiz kontrol dışı patlama yapıyor. Önemli olan buna hakim olmak ama bu herzaman kolay olmuyor. Kendi adıma bazı arkadaşlarımdan ve aılemden arac kullanırken , ''ne kadar sakin kullanıyosun, adam önüne kırıyo kızmıyosun bile'' şeklinde yorumlar duymusumdur. Bu birazda içinde bulunduğun durumla alakalı.Birde motosiklette savunmasız oldugumuz için, bilinçaltımızda bize saygı gösterilmesi ve önemsenmesi gerektiği düşüncesi var. ''Senin altında demir yıgını var, ben et ve kemik. Bu senin sorunun değil ama benimde trafikte senin gibi 1 arabalık yerim var. Buna saygın olsun.'' Motosikleti misket oynamakla karıştıran bir zihniyete sahip insanlardan trafiktemilyonlarca olduğu için, bu hassasiyeti insanların kafasına işlemek çok ama çok zaman alacak birşey.
Yazıdaki gibi en güzeli bulaşmayıp gideceksin. Yahut sözlü uyarını yapacaksın. Baktın devam ediyo biber gazını arabanın içine sıkıp gideceksin. Şahsıma bu tip olaylara 2, 3 defa girdim ve bu sayılan örneklerin hepsinide yaşadım. Tasvip etmiyorum. Biber gazınız yanınızda olsun.
Ara

Bu Konudaki Mesajlar
TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: Cihan - 10-27-2011, 09:05 AM
RE: TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: MaRaNtZz - 10-27-2011, 09:12 AM
RE: TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: emomen - 10-27-2011, 09:37 AM
RE: TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: MaRaNtZz - 10-27-2011, 10:19 AM
RE: TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: Sezercelik - 10-27-2011, 10:15 AM
RE: TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: Batuhan - 10-27-2011, 11:50 AM
RE: TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: GsrEra - 10-27-2011, 02:03 PM
RE: TRAFİKTE ÖFKE - Yazar: Batuhan - 10-28-2011, 06:07 AM

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 7 Ziyaretçi