Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bugün E-5'de Tek teker videosu çekelim dedik :)

Kabiliyet isteyen bir iş tebrikler.. :alkış: Ama Trafik içinde yapılmasını konusunda bende arkadaşlarıma hak veriyorum..
Riski normalin kat kat üstüne çıkartmaktan başka bir şey değil..
Ara

(06-24-2013, 07:10 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(06-24-2013, 06:46 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(06-23-2013, 09:01 PM)Xgenon Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  belki eğleniyorsunuz, yaptıklarınız da bir-hayli zevklidir de ama bence bu hareketleri trafiğe açık yolda yapmak magandalıktan başka birşey değil, hadi tatsız bi durum oldu kaza yaptınız, suçu olmayan diğer araç sürücülerinin de sizin yüzünüzden başı belaya girecek, her ne kadar Güven,Özveri,Tecrübe olursa olsun trafiğe kapalı yerlerde denemenizi yapın lütfen, bu benim şahsi düşüncem kimseyi bağlamak zorunda da değil. keyifli sürüşler.

Halka açık otobanda e-5 te hız yapmak ne kadar güvenli arkadaşlar sorarım size.Bunu hepiniz yapıyorsunuz MAGANDALIK olmuyorda teker yapıncamı MAGANDALIK oluyor.Hız yapıp , makasa girdiğiniz videolarıda yayınlamayın o zaman.

Hepsi magandalık !

GMK da kim makas yapıp videoları yayınlıyor ?

Trafik kazasında arkadaşımızı kaybedeli bir ay olmadan bu tip gösteriler yapmak hiç hoş değil.. birde G.t ister şeklinde imada bulunmak hiç mi hiç hoş değil

anlamadım Veysel , isteyen üzerine alınır "ne demek hoş değil" , bu video konusunu daha öncede yazdım buraya .Batuyla ne diye bağlantı kuruyorsun?
Bu tarz videoları süzgeçten geçirmeden foruma eklemeyelim o zaman.İsteyen istediği videoyu yüklemesin bu kadar sıkıntı yaratacaksa.Yurtdışında olunca farklı bizde olunca farklımı algılanıyor örnek olma olayı.Bir sürü youtube benzeri yerden video yüklüyoruz.
Ara

(06-24-2013, 07:44 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  konusunu daha öncede yazdım buraya .Batuyla ne diye bağlantı kuruyorsun?

Çünkü canımız yandı.. Bir daha yansın istemiyorum..

(06-24-2013, 07:44 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bu tarz videoları süzgeçten geçirmeden foruma eklemeyelim o zaman.İsteyen istediği videoyu yüklemesin bu kadar sıkıntı yaratacaksa.

Bence bu tip sorumsuzca işler yapmayalım öncelikle, yapıyorsak da özendirmeyelim, yüklemeyelim..

henüz 17-18 yaşında gençler de giriyor sitemize, gaza gelip abilerinin yaptığı gibi e-5 de böyle şeyler denemelerini ister misiniz?

(06-24-2013, 07:44 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Yurtdışında olunca farklı bizde olunca farklımı algılanıyor örnek olma olayı.Bir sürü youtube benzeri yerden video yüklüyoruz.

Ben bu tip şeyleri bizzat yapıp , sonra yaptığımı yayınlamıyorum, hiç bir gmk lının da yayınladığını görmedim.
Yayınlansa bile aaa ne güzel yapıyor.. Güven Özveri Tecrübe ister bunu yapmak falan diye değil.. nasıl yapılmaması gerektiğini göstermek için yayınlanması gerekir.. o yönde telkin edilmelidir diye düşünüyorum..

Yanlış anlama abi sana karşı bir tavır değil bunlar şahsi fikrimdir.sürç i lisan ettiysem affola

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

(06-24-2013, 08:04 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(06-24-2013, 07:44 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  konusunu daha öncede yazdım buraya .Batuyla ne diye bağlantı kuruyorsun?

Çünkü canımız yandı.. Bir daha yansın istemiyorum..

(06-24-2013, 07:44 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bu tarz videoları süzgeçten geçirmeden foruma eklemeyelim o zaman.İsteyen istediği videoyu yüklemesin bu kadar sıkıntı yaratacaksa.

Bence bu tip sorumsuzca işler yapmayalım öncelikle, yapıyorsak da özendirmeyelim, yüklemeyelim..

henüz 17-18 yaşında gençler de giriyor sitemize, gaza gelip abilerinin yaptığı gibi e-5 de böyle şeyler denemelerini ister misiniz?

(06-24-2013, 07:44 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Yurtdışında olunca farklı bizde olunca farklımı algılanıyor örnek olma olayı.Bir sürü youtube benzeri yerden video yüklüyoruz.

Ben bu tip şeyleri bizzat yapıp , sonra yaptığımı yayınlamıyorum, hiç bir gmk lının da yayınladığını görmedim.
Yayınlansa bile aaa ne güzel yapıyor.. Güven Özveri Tecrübe ister bunu yapmak falan diye değil.. nasıl yapılmaması gerektiğini göstermek için yayınlanması gerekir.. o yönde telkin edilmelidir diye düşünüyorum..

Yanlış anlama abi sana karşı bir tavır değil bunlar şahsi fikrimdir.sürç i lisan ettiysem affola

:kalp:
Ara

Sevgili Deliemin,

Gördüğün üzere; bizim site bu tür, gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimine olumsuz yönde etki eden şeyleri pek tasvip etmiyor ... : )

Biz çay bahçesi motorcularıyız... burdan sana ekmek çıkmaz : )))

Facebookta paylaş, MD de paylaş, CD yaptır festivallerde dağıt ... ama bizim sitede paylaşma arkadaş !

Müslüman mahallesinde salyangoz satma ... ! git başka yerde tezgah aç !

(salyangoz deyince aklıma geldi : )) bu hafta borukurdu gelcek eşkinaya çıkıcaz hazır ol )

husqvarna_logo_2.jpg
Ara

Olm bi git be soteye yatıp fırsatmı kolluyosun Seyfoooo.....
Ara

(06-24-2013, 06:46 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(06-23-2013, 09:01 PM)Xgenon Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  belki eğleniyorsunuz, yaptıklarınız da bir-hayli zevklidir de ama bence bu hareketleri trafiğe açık yolda yapmak magandalıktan başka birşey değil, hadi tatsız bi durum oldu kaza yaptınız, suçu olmayan diğer araç sürücülerinin de sizin yüzünüzden başı belaya girecek, her ne kadar Güven,Özveri,Tecrübe olursa olsun trafiğe kapalı yerlerde denemenizi yapın lütfen, bu benim şahsi düşüncem kimseyi bağlamak zorunda da değil. keyifli sürüşler.

Halka açık otobanda e-5 te hız yapmak ne kadar güvenli arkadaşlar sorarım size.Bunu hepiniz yapıyorsunuz MAGANDALIK olmuyorda teker yapıncamı MAGANDALIK oluyor.Hız yapıp , makasa girdiğiniz videolarıda yayınlamayın o zaman.

Halka açık otobanda hız yapmak zaten ülkemiz şartlarında güvenli değil, yapanları anlamıyorum da ve yapılmasını da doğru bulmuyorum. Benim yazımdan alıntı yaptığın için üzerime alındım ve ondan dolayı cevap vermek istiyorum, evet bu yapılan hareketler tam manasıyla MAGANDALIK, bak yetenek var, beceri var cesaret ve özveri var ona lafım yok ama bu arkadaş yolda giderken tek tekerle araçların arasında bu hareketi yapması nekadar doğru tekrar düşünülmesi gereken bir durum. Misal vermek gerekirse, arkadaş tek teker üstünde giderken motoruyla sol şeride kaydığını hepimiz görüyoruz ve arkadaşın motorda da dikiz aynaları yok gördüğüm kadarıyla, hani motordan çok iyi anladığımdan değil ya ben dikiz aynasını göremedim videoda, hadi bu arkadaş o enerjiyle heyecanla kaptırdı tek teker gidiyor, arkadan gelen bir araçta sollama manasıyla sol şeritten geliyor, bizimki bir baktın tek teker sola kaymaya başlamış, sonrasında kim haklı, kim haksız bunun bir manası olacak mı, ölen öldüğüyle kalır, peki ona çarpan adamın suçu ne olacak, tüm hayatı boyunca çekeceği vicdan azabı ve içeride yatacağı bilmem kaç sene dışında başka ne olacak sence? Bu zevk için değer mi? Trafikte yapılan bu ve bunun gibi hareketler tamamen MAGANDALIKtır. Ve bu makas konusuna gelince, bana mı söyledin bilemiyorum ama benim o tarz hiçbir videom yoktur ve dahası makas adı altında yapılan magandalığa da karşıyım buda ayrı bir mevzu!
Bu topluluğa motorum olmadığı halde katılmamın ve guruba ısınmamın tek sebebi herşeyden önce GÜVENLİK anlayışı, yani; kask ve diğer koruyucu ekipmanlar olmadan motor sürmemeleri ve bu kültürü benimsemiş bir aile olmanın yanısıra yeni katılanlara da benimsetmeleri. Bu tarz tehlikeli davranış içeren videolarla bu topluluğun vizyonunun bağdaşmadığını düşünüyorum, tabiki bu konuda Veysel hepimizden daha bilgili ve ilgili kişi olduğu için kendisinin görüşü daha değerli olacaktır bu konuda.
Ara

Birincisi makas olayı sanırım benim olduğum videoyla alakalı.

Magandalık mevzusunu özel olarak ayrı bir şekilde konuşuruz. Burda onun mevzusuna girmeyeceğim.

Şunu da belirteyim hepimiz motosiklet kullanıcısı ya da adayıyız. Bana göre 3 makas şekli var;

1. si sıkışık trafikte araçlardan boyut ve kıvraklık olarak avantajın olduğundan dolayı sıyrılma amacıyla, trafiği aşmak amacıyla yapılan manevra (hiç bir motosiklet kullanıcısı sıkışık ve tıkalı trafikte arabalar gibi beklemez. Bu scak havada zulümdür.

2. Kurtulma manevrası (bana göre bu da bir makas şeklidir.)

3. Keyfi makas: Bunu bir motor kontrayla yaptığında en masum bir manevra bile artistik bir havaya bürünür ve dışarıdan gösteriş olsun diye yapılan bir manevra sanılır. Halbuki adam normal sollmasını manevra açısını arttırarak kimseye zararı olmadan yapıyordur. Sağlı sollu yapıldığıda olur. Araçlara çok yakın yapıldığında korku ve risk içerir. Gereksiz yapılmaması lazım.

Trafikte başkasını tehlikeye atacak hiç bir hareketi savunmuyorum fakar altımızdaki aracın adı motosiklet ve bu gibi durumlarla hepimiz karşılaşıyoruz ve yapıyoruz. Ben kendimce elimden geldiğince karşı tarafı düşünerek adım atmaya çalışıyorum ama makas yapmam gerekirse makasımıda yapıyorum. Bunu magandalık olarakta kabul etmiyorum. Bu kelimeyi burda yayınlanan videolarla alakalı ve içinde bulunduğum videolarla ilgili söylemde bulunulmuşsada aynen kendilerine iade ediyorum.

Not: Bu aralar forumda aşırı bir hassasiyet ve alınganlık söz konusu. Bence bu bu gibi durumlara mahal vermemek gerekir. Yazılanları bir kez daha gözden geçirip öyle yazmak en güzeli.
Ara

Murat ben videoyu koyduğumda aşağıdaki yorumu yapmışsın

Alıntı:beyler lütfen bu hız görüntüleri kaldırın siteden .Böylemi örnek olacağız bizi okuyan kişilere daha yeni tartışması yapılmadımı bu işin

Teker videosuna ise övgü yağdırdın. Çelişki yokmu sence.

Erdem senle ben GMK magandalarıyız işte bu denmek isteniyor
Fakat yetenek, beceri, cesaret, özveri ifadeleri yinede hoşuma gitti :]

Seyfo haklı forumda gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimine olumsuz yönde etki ediyoruz.
Bundan sonra asla gazlama ve makaslama görüntüleri paylaşmıyoruz. :çiçek:
Ara

Hah abi sağolasın bende bu yazımı arıyordum :kalp: konuyu daha önce taşıdık foruma ve size tepkimi belirttim.
Video yorumumun neresinde "bakın gençler işte böyle motor sürülür böyle sürmezseniz motorcu olmazsınız, çıkın e-5 te böyle gazlayın dedim.?
Ara