Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spor Konuları Paylaşımı

Masa başında oturan insanların bel fıtığı oldukları ne kadar garip gelsede tamamen doğru.Bir sürü şikayet duyuyorum bu konuda.
İnsan vücudu hareket etmesi için yaratılmış.
Ara

Akşam sucukekmeğe gömüldük pilates dersini kaçırdık yaa....

husqvarna_logo_2.jpg
Ara

[quote='MuratS' pid='39936' dateline='1362040293']
Masa başında oturan insanların bel fıtığı oldukları ne kadar garip gelsede tamamen doğru.Bir sürü şikayet duyuyorum bu konuda.
İnsan vücudu hareket etmesi için yaratılmış.
[/quote

Murat abi, sabit duran herşey gibi vücutta sabit durdukca kas erimesi ve zayıflamasından dolayı kemikleri taşıyan kaslar kemikleri sağlıklı taşıyamıyor, kemiklere binen yük artıyor ve sinir diye tabir ettiğimiz omurga ve kemik arasındaki dokulara baskı yapıyor. Bir süre sonra o kemik sinir dokuyu öyle bir bastırıyorki ki sinir doku ezilerek normalde olması gereken yerden dışarı kayar ve bu da acayip bir ağrı ve uyuşma yapıyor. Bu da halk dilinde fıtık diye adlandırılıyor.

Bu çok spor yapan ya da ağır işlerde çalışan güçlü kuvvetli insanarda da olabiliyor fakat o tamamiyle bel boyun denge çizgisinin fazla yükten ötürü kaymasıyla oluşuyo.

Masa başındakilerde de tam tersi kasların zayıflığından dolayı meydana geliyor. O yüzden özellikle Bel- boyun-sırt kasları masabaşı çalışanları için çok önemli.
Ara

Erdem bu güzel başlık ve paylaşım için teşekkür ederim.
Bende spor salonuna gitmekde zorlanan kişiler arasındayım ve gittikçe kilo alıyorum bunun içinde evde dambıl alıp kendim çalışmayı düşünüyorum zaten yıllardır salonlarda birçok hareketin nasıl yapıldığını ve hangi kas kütlesini çalıştırdığını öğrendim. Bu arada dambıl fiyat araştırması yapıyorum ve fiyatlar oldukça pahalı sizin bildiğiniz bu malzemeleri ucuza temin edebileceğimiz bir yer varmı.?
Ara

Linkte ev için yeriniz varsa alınabilecek ufak setler var. Benim evde bunlar mevcut. En azından salona gidemediğim ya da spor için fırsat bulamadığım zamanlarda kullanıyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/cosfer-...yId=387329

http://www.hepsiburada.com/liste/cosfer-...0_SPORZF78
Ara

http://www.hepsiburada.com/liste/product...#Gorseller

Butarz setlerin içinde fiyatı en uygun ve ençok ağırlık çeşiti bulunan bu sanırım.
Ara

Bar aletlerde göğus çalışman için sehpa gerekli. TAnıdığın bir usta varsa güzel bi sehpa yaptırabilirsin.

Satılanların omuz genişliği dar oluyo genelde.
Ara

(02-28-2013, 11:45 AM)BayramTOPAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  http://www.hepsiburada.com/liste/product...#Gorseller

Butarz setlerin içinde fiyatı en uygun ve ençok ağırlık çeşiti bulunan bu sanırım.

Bu ürünü iyice inceledim ağırlıkların içerisinde kum varmış sanırım kullanımı uzun ömürlü olmayabilir.
Ara

Kumlu olanları geç dökümlere bak.
Ara

(02-28-2013, 08:25 AM)Tembel Reis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Kısaca sağlıklı yaşam ;

1.Kural: Sigarayı bırakın
2.Kural: Sigarayı tamamen bırakın.
3.Kural: Beslendiklerinize dikkat edin
4.Kural: Spor yapın!

Masa başında çalışanlar ve sürekli motorsiklet kullananlar için bir öneri;
Günde enaz 1-2 km yürüyün, vücudumuzun, su ve yiyeceğe olduğu gibi bunada ihtiyacı vardır. Ayrıca ilerde bel fıtığı gibi sizi üzecek sorunlara yol açabilir.
Bir diğer tespit, fazla uyumamak; Bir örnek vereyim size mesela ben hemen hemen her akşam tartılırım. Gece 72 kg geliyorsam, sabahı tartıldığımda 69,70 civarı bir sonuç çıkar. Buda demektir ki insan uykuda gündüz olduğundan daha fazla enerji sarfediyor.. Fazla uykuda ise gün içerisinde yorgunluk, halsizlik, dikkatsizlik gibi birçok şey oluşabilir insanda.
Peki ben bunlara uyuyormuyum hayır;
Size örnek olması açısından şunu söyleyebilirim..SİGARAYI BIRAKTIM
Diğer burda bahsettiklerimide en kısa zamanda, yavaş yavaş uygulayacağım

Uyurken dahil Vucut herzaman su ve enerji kaybeder. Fakat uyurken, ayik oldugumuzdan daha fazla enerji harciyoruz demek yanlis olur. Uyku duzeni vucudun kendini yenilemesi acisindan onemlidir. Ozellikle sporla ugrasiliyorsa kaslarin kendini tesavi edebilmesi icin guzwl bir uykuya cok daha fazla ihtiyac var. Bir sure sonra uyku kalitenizinde arttigini goreceksiniz.

Kaslar sporda nefes nefese kaldiginizda ya da kaslariniz yanarken degil, cekyatinizda uzanip tv izLerken gelisir. Spor esnasinda yirtilan kas dokunuz dinlenirken tedavi edilir ve bu da kas gelisimi saglar.
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi