Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kenan SOFUOĞLU

haydi hayırlısı..:alkış:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Umarım bayrağımızı herdaim dalgalandırmayı başarır :alkış:
Ara

allah yolunu açık etsin
Ara

2010-ppass11-moriwaki_original.jpg

İşte Kenan Sofuoğlu'nun yeni takımı
Dünya Supersport Şampiyonası'nda iki kez birincilik kürsüsüne çıkan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yeni sezon için İtalya'nın Gresini Racing Moto2 takımıyla büyük ölçüde anlaştığını söyledi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 2007 ve 2010 yıllarındaki sezonlarını zirvede bitiren, bu yıl ise Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de yarışan Sofuoğlu, gelecek sezon için Moto2 kategorisinde geçen yılın şampiyonu olan Gresini Racing Moto2 takımı ile görüşmelerini sürdürüyor. Sofuoğlu'nun, büyük ölçüde tamamlanan görüşmelerin ardından anlaşmaya imza atmak üzere önümüzdeki hafta İtalya'ya gitmesi bekleniyor.

Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, geçirdiği sakatlık nedeniyle bu sezonun son 4 yarışına katılabileceğini dile getirdi.

Yeni sezonda yer alacağı takım için görüşmeleri sürdürdüğünü ifade eden Sofuoğlu, ''Şampiyonanın en iddialısı olan İtalyan Gresini Racing Moto2 takımı ile görüşüyorum. Bu takım, 2010 yılının şampiyonu olmuştu. Bu yıl onlar da benim gibi iyi bir sezon geçirmediler. Aramızda bütün görüşmeler hemen hemen tamamlandı, artık anlaşma safhasına gelindi. Anlaşmanın detayları konuşulmaya başlandı artık. Eğer olursa gelecek sezon her şey daha farklı olacak'' dedi.

Şampiyon olması için iddialı bir takıma gitmek zorunda olduğunu vurgulayan Kenan Sofuoğlu, şöyle devam etti:
''Kötü bir sezonun ardından böyle bir takımla masaya oturmak bence büyük bir başarı. Şanslıyım bu konuda. Çünkü, sakat olduğum zaman bile bu takımla görüşmelerim vardı. Bu şansı sezon ilerledikçe kaybettiğimi düşünmüştüm. Ama aksine, ameliyattan bir gün sonra tekrar görüşmek istediler benimle. Benden emin olduklarını ve güvendiklerini söylediler. Tabii ki bu beni mutlu etti. Gelecek sezon iyi bir takıma gitmek benim için başarı demek aynı zamanda. Daha tam anlaşma olmadı. İnşallah anlaşırsak, çok erken zamanda testlere başlayacağım.''

-''MOTO2'DE İLK 3'E GİRERİM''-

Geçen sezon babasının vefat ettiğini ve bu nedenle yarışlara gerektiği gibi hazırlanamadığını anımsatan Sofuoğlu, geride kalan bu dönemin başarı grafiğini de olumsuz etkilediğini ifade etti.
Düşüşe geçen başarı grafiğinde, yarıştığı takımın da payı olduğunu savunan Kenan Sofuoğlu, ''Bu sezon takımım tarafından bana yapılan vaatler yerine getirilmedi. Ama başarısızlığın sebebi biraz da benim. Çünkü takım, benimle anlaştığında küçük bir takımdı. Tabii ben babamın vefatından dolayı hazırlık çalışmalarına katılamadım. Bu nedenle başarı elde edemedik. Böyle olunca da takım sponsorlarını ve gücünü kaybetti ve düşüş dönemine geçti. Her şey kötüye gitmeye başladı. Bütün suç onlarda değil yani. Benim de başarısız geçirdiğim ilk yarışlar takımı çok etkiledi, sponsorların çekilmesine sebep oldu. Bu şekilde takım maddi gücünü yitirdi. Bu da bizi gerilere attı'' diye konuştu.

Gelecek sezona çok farklı bir şekilde hazırlanmayı düşündüğünü belirten Sofuoğlu, ''İnşallah anlaşma sağlanırsa, rekorlar kırarak birincilikler elde edeceğim. 2010 yılında birçok yarışta podyuma çıkmıştım, Moto2 farklı bir kategori ve burada çok kez kürsüye çıkmak da zor. Bunu kimse başaramaz zaten. Ama ben gelecek sezon yarışların yüzde 70'inde podyuma çıkacağıma inanıyorum. En kötü ilk üç içine girerim. En çok istediğim şey de bu kategoride dünya şampiyonu olmak'' şeklinde konuştu.

Kaynak: Ajansspor (MotoGP)
Ara

Umarım takım Kenan'a istediğini verir.
Bu takım 2009 yada 2010 da tam oalrak hatırlamıyorum şimdi Moto2 şampiyonuydu bu sene çok iyi bir sürücüleri yok.
Seneye her ikiside şampiyon olurlar umarım.:tamam:
Ara

6948d1317018409-sampiyonunpisti.jpg

Şampiyon Kenan, hayal ettiği piste kavuştu
Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yaptırdığı pist, Süpermoto Türkiye Şampiyonası yarışları ile açıldı.

Kenan Sofuoğlu, şampiyona öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Motor Sporları Federasyonunun (TMF) desteğiyle pistte Süpermoto Türkiye Şampiyonasını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Açılışın çok güzel geçtiğini belirten Sofuoğlu, ''Yarışlar güzel geçiyor. Benim de misafir olarak katıldığım bir yarış vardı ama motosikletim elvermedi, lastiği yarışa dayanmadı. Onun dışında herkes pistten çok memnun. Özelikle yarışçılar çok memnun. Benim açımdan da güzel bir gün. Pist hazır, bundan sonra yarışlara daha iyi hazırlanabileceğim. Bunun dışında diğer sporcuların da
yarışlara hazırlanmaları için güzel bir pist var. Daha önce böyle pistler yoktu. Herkes için sıkıntıydı ama inşallah bunun gibi pistler sayesinde sporcular yarışlara daha iyi hazırlanma fırsatı bulacak'' dedi.

Pisti hazırlama sürecisinin 2,5 yıl aldığını ifade eden Sofuoğlu, ''En güzeli de federasyonun burada bir yarış düzenlemesi. Şu ana kadar her şey çok güzel geçti. Bundan sonra Türkiye şampiyonalarının yapılacağı bir pist olacak. İnşallah ileri ki zamanlarda farklı şampiyonların da gelme ihtimali var. Bu, bir başlangıç, inşallah daha da güzel şeyler olacak. Hem eğitim hem genç yarışmacılar hem de motosiklet kullanmak isteyenler için birçok projemiz var ama tabi her şeyden önemli olan buydu. İlgi çok güzel, hatta bence biraz aşırı. Bu kadar kişiye göre hazırlıklı değildik. Buraya yarışı almaktaki amaç zaten 2012 sezonunda buradaki yarışlara hazır olmaktı. Buradaki eksikleri görüyoruz. İnşallah önümüzdeki sezonda yarışları daha profesyonel şekilde hazırlayacağız'' diye konuştu.

Sofuoğlu, yeni sezonda yarışacağı Moto2'de İtalya'nın Gresini Racing Moto2 takımıyla görüşmelere başladıklarını belirterek, ''2012 sezonu için takımlarla görüşmeye başladık. Geçen hafta İtalya'daydım. Güzel bir görüşme geçirdik ama belirli bir anlaşmaya varamadık. 15 günlük bir süreç var. Hem takımın bulması gereken bir sponsor hem benim de bulmam gereken bütçe var. Her şey yolunda giderse 15 gün içinde anlaşma imkanım yüksek'' şeklinde konuştu.

Motor tutkunlarının gösterilerinin ardından pistin açılışını AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve milli motosikletçi Sofuoğlu yaptı.

Şampiyonanın A kategorisinde yarışan Sofuoğlu ve sporcular Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu'nun bayrak sallamasıyla start aldı.

Sofuoğlu, yarışın ilk etabını lastiğinin patlaması nedeniyle tamamlayamadı. İkinci yarışta da küçük bir kaza atlatan Sofuoğlu, rakiplerini geride bırakarak bu etabı birinci tamamlamasına rağmen, ilk etapta yarış dışı kalması nedeniyle genel klasmanda yarışı 4. sırada tamamladı.

5. ayak yarışlarında alınan sonuçlar şöyle:

A Kategorisi:
1-Toprak Razgatlıoğlu
2-Ata Nurcan
3-Mehmet Çelik
4-Kenan Sofuoğlu

B Kategorisi:
1-Denizhan Sökmen
2-Mert Çakır
3-Galip Alp Baysan

85 CC
1-Harun Çabuk
2-Asrın Rodi Pak
3-Yunus nas Taşhan

65 CC
1-Oğuz Taşhan
2-Kayra Yurtsever
3-Deniz Öncü

Kaynak: Ntvspor
Ara

images?q=tbn:ANd9GcTpnXHnJAky1t6Cu4qg76A...sGFgnnrUPe

Kenan Sofuoğlu: Takımın motosikleti toparlayacak parası yoktu
Bu sezon Moto2 kategorisinde ilk kez yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Moto GP kariyerine ara vererek, daha önce iki kez dünya şampiyonluğu yaşadığı Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele etme kararı aldı.

Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de sezonu 59 puanla 17'nci sırada tamamlayan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 sezonunda tekrar Dünya Supersport Şampiyonası'nda yarışma kararı aldığını söyledi.

Motosiklet Federasyonu yöneticileriyle görüşerek böyle bir karar aldığını ve Kawasaki tarafından desteklenen Lorenzini Kawasaki takımıyla yeni sezon için anlaşma sağladığını belirten Kenan Sofuoğlu, ''Kawasaki ile anlaştık. Bu yıl Moto2'de kötü bir sezon geçirdim. Moto2'de bir yıl daha kaybetmek istemiyorum ve bu nedenle daha önce yarıştığım kategoriye dönme kararı aldım. Lorenzini Kawasaki takımıyla Dünya Supersport Şampiyonası'nda yarışacağım. Moto2'de kalabilmem için çok güçlü bir takıma ihtiyacım vardı. Ancak, istediğim gibi bir takım olmadı. Kawasaki ise bugüne kadar başarılı bir pilot ile çalışmadı. Kawasaki'yi motosikletinden ya da ekibinden dolayı seçmedim. Eğer Kawasaki'yi dünya şampiyonluğuna taşırsam, onlar da beni dünyaya tanıtmış olacak. Geniş bir sponsorluğu var. Ayrıca Kawasaki dünyada tanınıyor'' diye konuştu.

Sofuoğlu, Moto2'nin dışarıdan gözüktüğü gibi güzel bir kategori olmadığını savunarak, ''Moto2 yarışmalarının daha hızlı olduğu sanılıyor. Aslında Dünya Supersport Şampiyonası, daha hızlı yarışların olduğu bir kategori. Gelecek sezonun daha güzel olacağını düşünüyorum. 2011'i ise kayıp bir yıl olarak görüyorum'' dedi.

Moto2'de yarışabilmek için 650 bin euro ödeme yapılması gerektiğini anlatan milli motosikletçi, ''Dünya Supersport Şampiyonası için 350 bin euro ödeme yapacağız. Ödeme planını federasyonla konuşarak kararlaştırdık'' diye konuştu.

Bu sezon yarıştığı Tecnomag-CIP ile kötü bir sezon geçirdiğini anlatan Kenan Sofuoğlu, ''Yarışta düşme hakkım bile yoktu. Çünkü, düştüğüm zaman takımın motosikleti toparlayacak parası yoktu. Sponsorlarını kaybetmişti'' ifadelerini kullandı.

Milli motosikletçi, gelecek sezon yeniden yarışacağı Dünya Supersport Şampiyonası'nda, 2007 ve 2010 sezonunda dünya şampiyonluğu yaşamıştı.

Kaynak: NTVspor
Ara

Kenan bu sezonu hayal kırıklığı ile bitirdi, aksilikler peşinden ayrılmadı.
Tecnomag-cip takımı Kenan'a istenileni veremedi ayrıldı . Gresini ile anlaşma yapıcağını duyduy ama oda olmadı.

Ama bomba haber çok geçikmedi :]

Şimdi ise SuperSport'a Kawasaki ile yarışacak.

Başarılarının devamını bekliyoruz...
Ara

Hadi bakalım. Bekliyoruz
Ara

MotoGP 2 de ilk 20'ye giremedi, bir son etaptalarda Kenanın çok korktuğu yağışlar olunca kötü oldu :(
Ara