Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motosiklet Kaskı Önemi

(05-26-2011, 07:38 AM)MaRaNtZz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Onur sende çene açılır kask var sanırım, gel sana kapalı kask alalım :tamam:

alıcam arkadaşlar merak etmeyinnn bende farkındayımm ama birazdaha dayanmam gerekiyor.
Ara

(05-26-2011, 08:16 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(05-26-2011, 07:16 AM)MaRaNtZz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Şu çene açılır kasklara dikkat çekmek gerekiyor. Emrullah yazısında belirtmiş arkadşlar bu çene açılır kasklar çok tehlikeli lütfen elinizden geldiğince Full-Face (Kapalı kask) kullanmaya çalışalım.
Resimdeki kask kapalı tabir edilen bir kask ve çene açılır bir kask olması durumunda emin olun açılırdı;

bu senin kaskmıydı hamit

Yok Murat abi ben daha allaha şükür hiç düşmedim motordan...
(05-26-2011, 09:23 AM)onur Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(05-26-2011, 07:38 AM)MaRaNtZz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Onur sende çene açılır kask var sanırım, gel sana kapalı kask alalım :tamam:

alıcam arkadaşlar merak etmeyinnn bende farkındayımm ama birazdaha dayanmam gerekiyor.

:alkış: :alkış: :tamam: :alkış: :alkış:
Ara

(05-27-2011, 07:20 AM)TuNCaY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Motorsiklet Kazası! Gerçekten... Duygusal :(

Genç adam kız arkadaşı ile beraber yola çıkar ve hızı saatte 180 km'ye kadar çıkar...

Ve şöyle bir diyaloğ geçer;

Kiz : Lütfen yavasla ben korkuyorum

Genç adam : Hayir bak ne kadar eglenceli

Kiz : Lütfen lütfen çok korkuyorum

Genç adam : Peki beni sevdigini söyle

Kiz : Seni çok seviyorum lütfen yavasla

Genç adam : Simdi de bana sikica saril

* Kiz delikanliya sikica sarilir

Genç adam : Kaskımı alip kendine takar misin? Basimi çok sikti..

Ertesi gün gazetelerde söyle bir haber çikti:
Motorsiklet Kazasi;
Motorsiklet fren arizasi nedeniyle bir binaya çarpti. Üzerindeki 2
kisiden sadece biri kurtuldu.
Gerçek ise söyleydi; Yolun yarisinda delikanli frenlerin bozuldugunu
anlamis ama bunu kiza belli etmek istememisti. Bunun yerine kizdan kendisini sevdigini söylemesini istemis ve
kendisine son defa sarilmasini istemisti. Sonra da kendi ölümü pahasina kizin basligi takmasini ve hayatta kalmasini saglamisti.

Duygusal fakat 180Km sürat ile giderken kız kaskı nasıl çıkarır ve kendisine takar ?? Pratik olarak imkansız ötesi.

Ara

(05-27-2011, 07:33 AM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Duygusal fakat 180Km sürat ile giderken kız kaskı nasıl çıkarır ve kendisine takar ?? Pratik olarak imkansız ötesi.

Abi bende hep merak ediyordum 180-200 km de hızda giderken kask cıkartma ve artçı ile duygusal konuşma nasıl yapılır.:] Rüzgardan ses duyamazsın ki...

Sallamasyon bir yazı yani...
Ara

(05-27-2011, 07:41 AM)TuNCaY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  hikaye bana da çok inandırıc gelmedi ama paylaşma ihtiyacı hissetim. ''kask hayat kurtarır''

Paylaşım güzel teşekkürler. Mutlaka kurgudur zaten çok takılmamak lazım.:çiçek:
(05-27-2011, 07:45 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(05-27-2011, 07:33 AM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Duygusal fakat 180Km sürat ile giderken kız kaskı nasıl çıkarır ve kendisine takar ?? Pratik olarak imkansız ötesi.

Abi bende hep merak ediyordum 180-200 km de hızda giderken kask cıkartma ve artçı ile duygusal konuşma nasıl yapılır.:] Rüzgardan ses duyamazsın ki...

Sallamasyon bir yazı yani...

Emrullah 120km sonrası ben sağa sola kafamı çevirmeye bile korkuyorum çünkü kafayı eski yerine getirmek zor oluyor. :]
Ara

(05-27-2011, 07:46 AM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Emrullah 120km sonrası ben sağa sola kafamı çevirmeye bile korkuyorum çünkü kafayı eski yerine getirmek zor oluyor. :]

:] abi ben kafayı depoya yatırıyorum çok fazla rüzgar yemiyorum.
Senin makina da çok yüksekte bu yüzden rüzgar direk çarpıyor tutunmak bile bir süre sonra zor geliyor geçtim kafayı :]

Ara

Rüzgarla sevişen adamlardan biride benim:) Rüzgar belli noktaya kadar seni sarar,okşar, daha sonra hızlandıkça :] tokatlamaya başlar:)
Ara

(05-27-2011, 08:02 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Rüzgarla sevişen adamlardan biride benim:) Rüzgar belli noktaya kadar seni sarar,okşar, daha sonra hızlandıkça :] tokatlamaya başlar:)

Çok ayıp :P deler geçerim ben rüzgarı...
Ara

Evet Emrullah ben dik olarak sürüyorum tabi ondan. Bir iki sefer yattım biraz bu seferde yolu göremedim. :]
Ara

ikisinin kaskındada intercom vardır.Rüzgardan kızın kaskı uçar ama intercom kulağında kalır. olay bundan ibarettir
gazı kesersin vites küçültürsün yolda bişi yoksa elbet durursun. bu ne yahu
Ara