Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SUZUKİ GSR 600

Arkadaşlar yaza yeni bir motorla girmeyi düşünüyorum toplantılarda da bahsettim bazı arkadaşlara; dün sahibinden de gezinirken darıcadan bu ilana denk geldim, aradım sahibi kısmende olsa tanıdık çıktı konuştuk biraz. Takas konusuna sıcak bakıyor. Henüz motoru görmedim bugün kısmetse görmeye gideceğim. Üye olabileceğini düşündüğüm için kendisine gruptan bahsettim ama pek fazla bir fikri yok, belki aranızda bu arkadaşı yada motoru bilen birileri vardır., bilgisi olan arkadaşlar varsa motor hakkında fikir verebilirler mi?
İlginiz için şimdiden teşekkür eedrim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-mo...9915/detay
Ara

Ben tanımıyorum açıkcası..ama almadan önce mutlaka bir ustaya göstermeyi ihmal etme...servis kayıtlarına baktır..

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

(01-22-2013, 11:31 AM)Tembel Reis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Üye olabileceğini düşündüğüm için kendisine gruptan bahsettim ama pek fazla bir fikri yok, belki aranızda bu arkadaşı yada motoru bilen birileri vardır.,

Bu motor bir toplantımıza gelmişti diye hatırlıyorum...

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Abicim ben ilk goruste ofsayt diyorum. 2 defa baktim bu GSR mi acaba diye. O far nedir ? Egsoz nedir yahu. Gsr 600'ü 2 sene cok keyif alarak ve sorunsuz kullanan biri olarak her türlü tavsiye ederim fakat buna gsr 600 diyemiyorum.
Bu motormu bilmiyorum ama bir telefoncuda var Darıca Bayramoğlu'nda. Geçerken görüyordum.

1. Far değişmiş (kırılmış ve toplanmış olabilir ki muhtemelen öyle. Başka hangi zihniyet o farı o motora takar)
2. Egsoz iptal edilip yandan verilmiş ki hiç güzel olmamış. En azından bi akro taksaydı yandanda olsa kurtarırdı.
3. Lastiklerin ikiside bitik.

Kabaca görebildiklerim bunlar. Motosiklet ucuz olabilir ama 2 bin daha ver çok daha temiz ve sorunsuzunu al. piyasa da çok daha temiz GSR ler var. Ben egsoz,cam, koruma demiri, led far, mono kapak, çelik fren hortumu vs daha saymadığım aksesuarlarla bunun 1000-2000 tl üstüne vermiştim. Sen hesap et.

Masraflar
Far 500 TL
Egsoz 300 TL (Minimum)
Lastikler 1000-1200 TL

[quote='VeYSeL' pid='37208' dateline='1358859140']
[quote='Tembel Reis' pid='37205' dateline='1358854287']
Üye olabileceğini düşündüğüm için kendisine gruptan bahsettim ama pek fazla bir fikri yok, belki aranızda bu arkadaşı yada motoru bilen birileri vardır.,
[/quote]

Bu motor bir toplantımıza gelmişti diye hatırlıyorum...
[/quote]

Bu motor gelse ben hatırlardım Veysel. Senin dediğin geçtiğimiz yaz Yoshi egsozlu birtane gelmişti o olabilir.

[quote='Tembel Reis' pid='37214' dateline='1358860785']
Bariz bir şekilde sırıtıyor ama benim dikkatimi çekmedi, uyardığın için sağol.
aslında böyle ufak tefek şeyler önemli değil yürürü, motoru, mekanik aksamında bir sıkıntı olmasın yeter.
parça fiyatları nasıl, mesela far? zaten orda yazan fiyatın vermem kesinlkle!
[/quote

O far sadece sıfır alırsan 500 TL. Ufak tefek şeyler diyosun ama bu motorlarda ufak tefek şeyler dahi 100 TL den başlıyor. Mesela bir peg kırılsın arka peg ayaklarıyla birlikte değişmesi gerekiyor ve 400 TL

O yanda görmüş olduğun küçücük far grenajları bile 100 tl. Çıkma da bulursun parçacılardan ama araman lazım.
LEovince egsoz falan demiş ama bana sorsan en kral egsoz olsun o motora o egsozla binmem. O motora hiç bir uygunluğu yok. Bunlar benim şahsi fikirlerim. Dediğin gibi zevkler görecelidir.
Ara

Elinde o fiyat varsa ve illa GSR 600 almak istiyorsan motora git bi yakından bak. Bu dediğim şeyler seni rahatsız etmeyebilir. Farı 300 500 TL ye çıkmcıdan falan bulabilirsin. Ya da sor,araştır belki vardır. Orjinal egsozunu sor ve onu almak kaydıyla al.Baktın hoşuna gitmedi orjinal egsozu takarsın.

Far ayakları kırıldı demiş. Onarılabilir belki ama onarılsaydı o onarırdı.
Gidip gör ve bir servise baktır bence.
İlla yetkili servis dersen Altan Motor var Kartal oto sanayiide. Ya da tanıdığın usta varsa al yanına ve git motorun yanına bakın beraber.
Ara

otomatik şanzıman motoru herkes tercih etmediği için beğendiğim motorlarla takasa giremiyorum.bulduğuma sarılıyorum, tamaen nakit olsa şimdiye istediğim makinayı çekmiştim altıma

verdiğin bilgiler için sağol dostum.değerlendirmeye aldım şimdiden:alkış:
Ara

Arkadaşlar öncelikle bu konuda birçoğunuzun başını ağrıtabilirim bazılarınızda bana kızabilir, mesele maymun iştahlı olmak yada başka birşey değil dediğim gibi takas yoluyla yeni bir motor alabilirim ve benim beygirle takas tekliflerine açık birçok makinayı değerlendirmeye alıyorum, bunuda ilk size danışmak isterim fikir olması açısından.
- Vitesli
- Uzun yola gidebilecek
- Tercihim 500 cc ve üstü
Bahsettiğim motor iyi yada kötü olabilir dediğim gibi tamamen fikir alma niyetindeyim.

Şöyle bir teklif geldi bugün! buyrun;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-mo...7750/detay
Ara

Bu iyi değil ,bastıgında çok yakan cinsten bunlar.
Ara

Bastığında bütün motorlar yakar ama normal devirlerde sürünce 250 krş filan yakıyormuş.
Ara

GS 500 hiç kullanmadım ve bilgim yok açıkcası. Bir ara forumdan Zahid abi bunları baya araştırmıştı. Bu aralar kayıp. Yoksa sana Dip gazda kaç krş. normalde kaç krş. yakar söyler ve diğer bütün bilgileride verirdi.

Genel olarak güzel bi Naked
Ara