Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motosiklet işletme maliyeti

Bir bilgi ararken karşılaştım ve paylaşmak istedim. Arkadaş çok güzel bir maliyet analizi yapmış. Genel olarak bir tablo çıkarmış.

Kaynak: http://www.motoaktuel.com/blog/index.php...z22NDSBR1n
Ara

Çok güzel bir paylaşım.. Teşekkürler Erdem. :tamam:
Ara

hangi motoru alsam diye kararsız olanların kafasını daha da karıştıracak güzel bir paylaşım :]

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

buradan ne anlıyoruz ?
meteoroloji mühendisleri, böyle abuk subuk hesaplarla elmayla armutu toplamaya çalışıyorlar.
Paylaşım için teşekkürler Erdem :)

:tr:
ly2x6.gif
Ara

Bu tamamiyle maliyetle alakalı bir hesap. Konfor ve sürüş keyfi olarak değerlendirildiğinde fiyat-maliyet ve konfor olarakta seçim bizlere kalmış.
Ara

Hesap kitap işini sevmem ama iyi hesap etmişler , Sonuç hepimiz çin malı motora binelim yılda 3 - 4 bin lira cepte kalıyor.
Ara

Onur MCT'yi satmasaydı 1 sene de alım-satım ve aldığı motosikletlere yaptığı harcamalarıda katarsak, 1 yılda 8.000 TL karda olacaktı o zaman
: )
Ara

Batu haklı, elma armut hesabı gibi olmuş. Keyif işinin hesabımı olur ya :]
Hangi alkol yada sigara bağımlısı yıllık maliyet hesabı yapar. :çiçek:
Ara

Yapanlar vardır abi. Adam Marlboro ya da Maltepe içerse fark ne olur onu hesaplıyo Winston içiyo : )

Böyle bişey bence iki aynı sınıf motosiklet yakıt ve bakım maliyetlerini karşılaştırırken daha yarayışlı olur ama zaten ortalama bir maliyet ve kafanda bir model varsa gönlüne güzel gelene yöneldiğinden hesap falan kalmıyo ortada
Ara

Erdem teşekkür ederim ancak inceleyebildim :)
Ara