Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karadeniz Turu

kturu.png
Haziranın son haftasına doğru yapmayı planladığım 10-15 günlük Motorsiklet gezi rotasıdır.
Rotamızın Çıkış noktası Gebze.ilk kısa süreli mola yerimiz izmit sonra kandıra ve ilk konaklama yerimiz ereğli..
Konaklama yerleri Sırasıyla Ereğli, Amasra, Sinop, Samsun, Ordu, Trabzon ve Gümüşhane(memleketim olduğu için burayı uzun soluklu gezmeyi planlıyorum).gezninin varış noktasıda diyebiliriz burası için.:) Dönüş yolunda Amasya ve Kastamonu da konaklamayı düşünüyorum.yakın illere ve ilçelere de gidebileceğimi düşündüm bu noktalardan. Daha sonra başlangıç noktamız olan gebzeye doğru yola koyulup, turumuzu tamamlayacağız.
Benim uzun yıllar hayal ettiğim bir gezi bu gerek arabayla gerekse motorsikletle bir şekilde yapmayı istediğim. bu yaz bir aksilik olmazsa turu sorunsuz bir şekilde tamamlayacağım.
Bazı şeyleri yeterince geciktiriyoruz hep bugün yarın ama zaman beklemiyor eğer sizinde kafanızda buna benzer rotalar varsa biran önce gerçekleştirmeniz dileğiyle.Saygılar
Ara

Umarım geziyi istediğin tarihte gerçekleştir iyi zaman geçirirsin , yolun açık olsun .

Rotaya Batum'u ekleseydin daha bir sert olurdu sanki : ) oraya kadar gitmişken batumuda aradan çıkar derim. :+1:
Ara

Mücahit, daha çıkışa epey zaman var.

Rota güzel.
Daha çok şekillenir ve değişebilir.

Küçük tavsiye;
Tek motor sakın çıkma, muhakkak yanında en az 1 motor daha olsun.
Çıkmadan önce, o yol konusunda tecrübesi olan Ercan, Mümin ve bizlerden de bilgi almanda fayda var.
Ara

(01-09-2013, 12:05 PM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Mücahit, daha çıkışa epey zaman var.

Rota güzel.
Daha çok şekillenir ve değişebilir.

Küçük tavsiye;
Tek motor sakın çıkma, muhakkak yanında en az 1 motor daha olsun.
Çıkmadan önce, o yol konusunda tecrübesi olan Ercan, Mümin ve bizlerden de bilgi almanda fayda var.

önerin için teşekkur ederim mehmet abi
benim kafamdaki taslak bu sadece, birkaç değişim yapılabilir rotada tabi bundada sizin tecubelerinizden yararlanabilirim.:)
Ara

Bu sene yaz çok fena olacak :oley:

:muzdans: Gmk

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

isteyen r1 le bile dünya turu yapıyo
önemli olan istemek bende istiyorum, yapıcam dedim.... olacak:]

http://www.youtube.com/watch?v=yO4niuCUPPI
Ara

YApılır canım neden yapılmasın. Gönlünce kazasız belasız olsun.
Ara

Benim yaptığım karadeniz turu raporu umarım işine yarar bişiyler bulursun.

http://mumincolakoglu.blogspot.com/

Çok güzel bir gezi ve sunum Teşekkürler Mümin;
Grup halinde yapılan gezilerin daha eğlenceli ve dolu geçtiğini görüyorum. Şuan artçımla birlikte bu geziyi yanlız gerçekleştirmeyi planlıyorum onun öncesinde toplantılarda tecrübeli arkadaşlarımızla fikir alışverişi yacağım. katılmak isteyen arkadaşlar olursa eğer onlarında fikirleriyle daha kapsamlı bir gezi yapılabilir.
Ara

Aklıma geldi söyliyim dedim. Önceden Samsun- Merzifon ve o yol üzerindeki bazı yerlerde Yılkılar mevcuttu. Orda kaldığım dönemlerde sık sık yol kenarlarında ölü atlar görürdüm. O civarlarda başıboş bırakılmış at ve hayvanlar normalden daha fazla. Oralardan geçerken bu duruma biraz daha fazla ddikkat.

Okurken aklıma geldi paylaşmak istedim.
Ara