Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cesaret !

Cesaret !!:alkış:

Aydın Atagül Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İlginç bir anımı aktarayım;

Tuz gölünde tepiştikten sonra biraz ileride Akrasay civarında moladayız.
Tek başına seyahat eden bir yabancı geldi.
Motoruyla yavaşlamadan direk duvar kenarına yaklaşıp durdu, yan ayağı açmadan motoru duvara yaslayıp bıraktı.
Gemi misali yanlarında lastikler var nede olsa. Artize bak 3 yedek lastik ile nereye gidiyor ki dedik.

Bir süre sonra yanımıza geldi. Her dilden anlayan arkadaşlar direk muhabbete girmek üzere konuşmaya başladılarsa da adam el kol işaretleriyle bize duyma-konuşma engelli olduğunu anlattı.

Şakamı yapıyor falan diyip birbirimize baktık.

Sonra parmağıyla birşeyler yazıp ne taraf gibi sordu. Anlamadık, bizden kalem kağıt isteyip yolunu sorduğu yerin adını yazdı : "Africa"

Yuh! Kadıköy ne taraf der gibi, adam Afrika ne tarafta diye soruyo.

Gülermisin, takdirmi edersin; aha bu taraf diye elimizle yönü gösterdik şaka yollu.

Sonra bir harita açıp adama Adana üzerinden sınır çıkışına kadarki rotayı parmakla gösterdik. Notlarını aldı, teşekkür etti (işaretle) ve bastı gitti.

my645232182.jpg

Adam nereden geliyodu şimdi unuttum ama Avrupa'nın Kuzey'inden biryerlerden Africa'nın Güney'ine doğru gidiyormuş. Tek başına ve konuşma engelli.

Cesaretine hayran oldum. Konuşamayan ve duyamayan biri, tek başına. Başına birşey gelse ne derdini anlatabilir ne yardım edecek bir yakını var yanında.
Helal olsun!

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

mükemmel tek kelimeyle...

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

uzun yol yapan motorculara baktığımızla parasından çok cesareti olan insanlara rastlıyoruz.bırakın motosikleti , bisikletle beş parasız dünya turuna çıkan insanlar var.Sadece hayallerinin peşinden , cesaret ile yol alıyorlar...
Ara

Birgün belki bizde yaparız.
Hepsi iyi güzelde bu adam ehliyeti nasıl almış? O kafama takıldı. Bende sağır olsaydım ehliyet vermeseler bile kullanırdım diye düşünüyorum, Öylemi yapmış acaba
Ara

(05-10-2011, 07:05 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Birgün belki bizde yaparız.
Hepsi iyi güzelde bu adam ehliyeti nasıl almış? O kafama takıldı. Bende sağır olsaydım ehliyet vermeseler bile kullanırdım diye düşünüyorum, Öylemi yapmış acaba

Bu vatandaş duyuyor anladığım kadarıyla, sadece konuşma özürlü..

DijitalTurk Toplu.Biz

Gerçekten kutlanacak bir durum, :alkış: sadece anlaşmak değil o halde motor kullanmak ve yabancı yerlere gitmek cesaret ister :çiçek:
Ara

Böylesi bir maceranın önündeki enbüyük engel, Murat'ın da dediği gibi para olmuyor.
Ben ce de, para değil ama pasaport önemli.

Eğer, İngiliz yada ABD pasaportun varsa, zaten kimse sana vize uygulamıyor.
Pasaportunu, kimlik belgesi gibi yanına alıp, istediğin yere git.

Ama eğer elinde TC pasaportu varsa, her sınır geçişinde süprize hazırlıklı olacaksın.
Bence maceranın ve adrenalinin zirve yaptığı nokata, sınır geçişleri oluyordur.

Bu arada, arkadaşın motora hasta oldum.
Yan çantaların yanına taktığı lastikler, harika görünüyor.
Bir nevi tekne yan yanaşma lastiği gibi. Motoru yan yatırdım derdi yok. Süper.
Ara

eski lastikleri atmadıysan senin düldüle de bağlayalım abi :P

DijitalTurk Toplu.Biz

(05-10-2011, 09:09 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  eski lastikleri atmadıysan senin düldüle de bağlayalım abi :P

Düldül seninkidir :kızgın::kızgın:

benimki Küheylan...........
Ara

Duvara mı yaslanmış motor ayaklık göremiyorum ben :tamam:
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi