Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

motor yağ önerileriniz

arkadaşlar motor yağı değişimi için önerilerinize ihtiyacım olacak.Kullanıp memnun olduğunuz ve tavsiye edebileceğiniz bir yağ markası varmı?
Ara

Motor yağında Würt :+1:

Zincir yağında Valvoline White Sentetic

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Elf 15-50
Petrol ofisi 90 numara disli yağı

yaz sıcaklarında ben yağı biraz daha kalın kullanıyorum 15-50
Ara

ben motorda ipon hariç bilinen tüm markaları denedim fakat wurth başından sonuna kadar aynı performansı veriyor vites geçişleri ve motorun sesinde ciddi anlamda düşme oluyor.

Peki Würt kaç lira ve nereden temin?
Ara

ailemizin motor ustasında galon galon var abi fiyat hakkında bir bilgim yok onu iş bitiminde öğrenirsin :]:]:]:] fazla üzmez hayrettin usta korkma.

Yağ motosikletin kanıdır derler gerçekten öyle.
Bende uzun süre hangi yağı kullanmalıyım diye araştırdım, Yamaha kullanıyorsan yamalube kullan dediler.
Yamaha servisini fiyat almak için aradım adamlar yamalube'nin bir esprisi yok, Castrol kullan dediler.
Türkiyenin en büyük motosiklet sitesinde yapılan yağ anketine 891 kişi katılmış ve sonuçlar ;
CASTROL :542 kişi / 60.83%
MOBİL :93 kişi /10.44%
Diğerlerini yazmıyorum ...

Ara

(08-04-2011, 12:03 PM)Baris Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ben motorda ipon hariç bilinen tüm markaları denedim fakat wurth başından sonuna kadar aynı performansı veriyor vites geçişleri ve motorun sesinde ciddi anlamda düşme oluyor.

geçenlerde bir litre İPONE u garaja döktüm....iki aydır hala garaj çilek kokuyor...

aynı performansı makinadada veriyor...yarışa girenlerin hepsi ıpone kullanıyor..
Ara

(08-05-2011, 09:00 AM)SEYFO Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(08-04-2011, 12:03 PM)Baris Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ben motorda ipon hariç bilinen tüm markaları denedim fakat wurth başından sonuna kadar aynı performansı veriyor vites geçişleri ve motorun sesinde ciddi anlamda düşme oluyor.

geçenlerde bir litre İPONE u garaja döktüm....iki aydır hala garaj çilek kokuyor...

aynı performansı makinadada veriyor...yarışa girenlerin hepsi ıpone kullanıyor..

Niye ? Yarışlarda çilek kokusu performansı mı arttırıyor ? :P

:tr:
ly2x6.gif
Ara

(08-05-2011, 09:00 AM)SEYFO Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

pes valla adam zevk için garaja bir litre yağ döküyor..:]
Ara