Anket: -
* Bu ankete oy verdiniz. Sonuçları Göster

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mayıs 2014 Güvenli Sürüş 2 Eğitimi - Ön talep toplama

abiler izmitteki pati kafeye falan bir ufak duyuralım mı durumu? 10 kişiyi bir şekilde toplayabiliriz bence millet dışarıda 450 lira verip almaktansa kendi motoru ile gelip alır gibime geliyor. ne dersiniz? veya başka forumlara? çok ilgisiz gördüm konuya ilgiyi, almış olanlar ayrı konu ama eğitime motora verdiğimiz para kadar vermek istemiyoruz mu sanki. ortalık karışsın biraz : )
Ara

Sercan, biz sadece kapıyı gösterebiliyoruz maalesef.
O kapıya gidip gitmemek tamamen üyelerimizin insiyatifinde.
Sana katılıyorum. Bu eğitimi herkes almalı.
Fiyat ise görece pahalı, reelde ucuz.
Ayrıca eğitimin gurup halinde alınması, bireysel alınmasından daha etkili ve faydalı oluyor.

Pek çok kulübün yapmadığı, yapmakytan çekindiği bir organizasyondur bu.
Ara

(04-22-2014, 10:18 AM)S.Uzun Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  abiler izmitteki pati kafeye falan bir ufak duyuralım mı durumu? 10 kişiyi bir şekilde toplayabiliriz bence millet dışarıda 450 lira verip almaktansa kendi motoru ile gelip alır gibime geliyor. ne dersiniz? veya başka forumlara? çok ilgisiz gördüm konuya ilgiyi, almış olanlar ayrı konu ama eğitime motora verdiğimiz para kadar vermek istemiyoruz mu sanki. ortalık karışsın biraz : )

Başka yerlerde bu şekilde reklamvari tanıtım hoş karşılanmayabilir hatta <b>G</b>ebze <b>M</b>otosiklet <b>K</b>ulübü bu durumdan maddi kazanç sağlıyor gibi bile algılanabilir,

Tanıdık eş dost ve akrabalara söyleyin tabi ama aleni reklam yapmayalım :tamam:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

sırf Barış abinin etiği laf içinki birşey görmüştürde etmiştir:P
bu eytime katılmak istiyorum ama kafama takılanı sormadanda edemiyorum.
bu vereceğimiz ücret bir günlükmü? yada kaç defa eytim göreceğiz toplamı ne kadar?
:polis::polis::polis:
Ara

@MehmetK
@VeYSeL

her ikinize de teşekkürler. sanırım aynı fikirdeyiz. Reklam değil aslında orada ufaktan bir kaç kişiye bahsetsek, kulüp bünyesinde yapılan organizasyona çoğunluk sağlıyoruz diye. 450liralık eğitimin 125 liraya gelmesinden kimse düşünmez bence maddi çıkar sağlandığını. kaldı ki, biz hoca bulduk eğitim alacağız herhangi maddi çıkar söz konusu değildir gelmek isteyen buyursun diye. tabi bunun bu şekilde duyurulması; "lan kulübe bak kendi adamları bile dolduramamış eğitimi" şeklinde kötü bir itibar bırakabilir.

@yolcu02 merhaba,
benim yukarıda sorduğum soruda bir çoğuna cevap verilmiş;
Alıntı:S.Uzun Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
bir kaç sorum olacak;
1. liste dolmazsa dışarıdan birilerini davet edebiliyor muyuz? şüphesiz öncelik sitedeki arkadaşların ama anladığım kadarıyla belirli bir çoğunluğa erişmesi gerekecek.
2. herkes kendi motoru ve ekipmanları ile gelecek sanırım.
3. mangal için vesaire için taşımamız gereken veya maddi destek sağlamamız gerekecek mi?
4. İstanbul-Park'a giriş ücretleri nedir, ne kadardır bu 125 TL'lik ücrete dahil midir değil midir?
5. Eğitim haftasonu 2 gün- cumartesi-pazar, şeklinde mi olacak acaba?

GS-1 eğitime girmiştim anlatamayacağım kadar yararları mevcut. "ya motor işte biner gidersin" mantığının çok çok ötesinde oldukça iyi. Bir de Honda'nın kendi sisteminden almaya çalışsanız 420 TL ya da 450 tl ödemeniz gerekmekte. üstüne üstlük hafta sonu yer bulmanız pek olanaklı değil.

ha gayret listeyi dolduralım.

1) Evet liste dolmaz ise dışarıdan katılımcı alınabilir, hatta gelmek isteyenleri şimdiden söylersen yedekler kısmına not edebilirim.
2) Evet
3) Kuvvetle muhtemek sizin birşey getirmenize gerek kalmaz biz hallederiz, kişi başı 10tl gibi bir maliyet olur, (yiyecek, içecek ve mangal kömürü)
4) İstanbul park'ın önünde bulununan geniş park alanlarında eğitim oluyor, yani giriş ücreti yok.
5) hayır büyük ihtimalle ya cumartesi yada pazar tam gün olacaktır.

Katılmak için kafanızda soru işaretleri oluşuyorsa belki bir nebze deneyimsiz ama gözlemci halimle durumu özetleyebilirim sanırım.

Geçen sene ortalarında Güvenli Sürüş Eğitimi 1'i almıştım ondan sonra motoru alacak cesaret ve yeteneği kendimde gördüm, düştüm kalktım, bir kaç yerim kanadı falan iyice anlayana kadar düştüm hatta, olmadık yerde ön fren mi dersiniz düşük devirden istop ettirip devrilmemi dersiniz aslında eğitimde bunları denemek çok çok yerinde ve kısmen güvenli.

Eğitimin 2.sinde ise internetten araştırdığım kadarı ile benzeri konular vardır, sanırım.

Honda'dan aldığım şekilde:

Alıntı:Eğitimde ele alınan başlıklar

Statik sürüş teknikleri (mekanik kontroller, doğru oturuş pozisyonu, orta ve yan sehpaların kullanımı, motosiklete binmek ve motosikletten inmek, devrilen motosikleti doğrultmak)

Dinamik sürüş teknikleri (slalom, dönüşler, viraj tekniği, farklı fren çalışmaları, yokuşta duruş-kalkış ve çok düşük süratlerde denge ve engebeli zeminde sürüş çalışmaları)

Statik ve dinamik sürüş tekniklerinin çeşitli kombinasyonlarının oluşturduğu, pratik kullanım becerilerini geliştirecek parkur sürüşleri.

Baktığın yere gidersin konusu da baya güzel anlatılıyor örneklerle. Hatta öyle ki çoğu biliyorum diyen kişi bir şekilde yapılan yanlışları kafasına kazıyor ve bu şekilde devam ettiriyor.

Şimdi diyeceksiniz ki, "ya ben bilmem kaç senedir sürüyorum bilmem kaç bin kilometre yaptım."

akabinde hemen eğitimi verecek olan zat-ı muhteremin özgeçmişine bakalım:

Alıntı:Güvenli sürüş eğitimi Nisan 1995 SAITO Türkiye (Eğitmen eğitimi)
Güvenli sürüş eğitimi Eylül 1995 SAITO Türkiye (Eğitmen eğitimi)
Güvenli sürüş eğitimi Şubat 2004 JAPONYA RAINBOW RIDING SCHOOL (Şef eğitmen eğitimi)
Güvenli sürüş eğitimi Aralık 2004 YAJIMA SUZUKA RIDING SCHOOL (Şef eğitmen eğitimi)
Güvenli sürüş eğitimi ve dünya Honda eğitmenler yarışması Eylül 2006 SUZUKA-JAPONYA
Güvenli sürüş eğitimi ve dünya Honda eğitmenler yarışması Eylül 2007 SUZUKA-JAPONYA

yani bu abi, tutup kocaeli-ağva arasında değil baya baya caponun memleketinde, motorun hasının olduğu yere gitmiş, honda'da suzuki'de ve bilimum marka bünyesi altında SERTİFİKALI eğitim vermiş.

Bu bence çok büyük bir fırsat. Adamı bulmuşuz tek günlük eğitimi 125 Lira gibi dizlik veya eldiven fiyatına veriyor, hala işim gücüm var, maddi olarak fazla diyorsanız tekrar düşünün. 500 bin km yol tecrübem de olsa ben yine giderim bu eğitime, hatta 1. eğitimi yine aynı fiyattan versin tekrar giderim.

abiler ablalar, gelin gidelim bu eğitime son 5-6 kişi kaldı. kaçırırsak daha sonra çok ararız gibime geliyor.
Ara

Ben de varım Başkanım...
Ara

Altuğ, listeye alındın.

Sercan, yazdıkların güzel.
Merak etme, liste dolacaktır.
Ara

çaresiz bende katılıyorum :utan::utan:
Ara

(04-24-2014, 12:58 PM)yolcu02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  çaresiz bende katılıyorum :utan::utan:

Cengiz, doğru karar.
Orada olup sana destek vereceğiz.
Ara

(04-24-2014, 01:42 PM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(04-24-2014, 12:58 PM)yolcu02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  çaresiz bende katılıyorum :utan::utan:

Cengiz, doğru karar.
Orada olup sana destek vereceğiz.
daha iyi olmam lazım abi..
trafik amiri olmak kolay değil..
destek olacağın için çok teşekkür abii :çiçek: :çiçek:
Ara