Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spor Manetler Hakkında

Sevgili GMK'lılar. başıma gelen bi olaydan dolayı bunu sizinle paylaşıyorum sizinde başınıza gelmesin dikkat edin
yeni aldığım motoruma kısa spor manetler taktım. daha sonra motorun on tekerı bellı bir mesafeden sonra kitlemeye başladı bir keresinde düştüm bile.sorunun neden olduğunu çözmeye çalıştık. ön takıma kadar herşeyi söktük. en son farkettik ki kısa fren manetinin bağlantı yerinin orjinaline göre daha uzun olduğu için sürekli fren yarım basılı gidiyormuşum buda hidroliğin biyerden sonra basınçtan tekeri kitlediğini öğrendik.daha sonra tesviyeyle düzelttikten sonra bir sorun kalmadı.Dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Ara

Paylaşım ve bilgiler için teşekkürler geçmiş olsun:))
Ara

bazı parçaları çok kurcalamamak lazım :tamam:

Geçmiş olsun Mehmet :çiçek:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Aman diyim. Bende takmistim ama oyle bir sorun olmamisti. Taktiktan sonra bu durumu konteol etmemiz lazim diyelim. Guzel bir bilgilendirme. Tesekkurler
Ara

Paylaşım için teşekkürler geçmiş olsun

4 teker bedeni 2 teker ruhu hareketlendirir :tr:
Ara

Bu arada Mehmet geçmiş olsun allah beterinden saklasın.
Benim merak ettiğim bir şey var orijinal manetler ile spor manetlerin artısı ve eksisi nedir bende araştırıyorum ona göre alıcam.

Baris kisa manetler ozellikle yarislarda ya da performans kullanimlarda cift parmakla debriyaj ve freni kontrol etmek acisindan artilari var. Onun haricinde frenlemeye herhagi bir etkisi yok. Uzunlugu ayarlanabilir olanlari, sabit uzunlukta olanlari ve hatta katlanabilirleride piyasada mevcut
Ara

yani erdo 150 tl civarı olan manet takımını açıkçası standart bir kullanıcı olarak almasam da oluyor galiba bana katacağı görsellikten öteye gitmeyecek ozaman.

(04-28-2013, 05:00 PM)Baris Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bu arada Mehmet geçmiş olsun allah beterinden saklasın.
Benim merak ettiğim bir şey var orijinal manetler ile spor manetlerin artısı ve eksisi nedir bende araştırıyorum ona göre alıcam.

dediğin gibi abi sadece görsellik bide el büyüklüğüne göre ayarlama özelliği var başka bi numarası yok.ayrıca kısa olduğu için debriyajıdda biraz sertleştiriyo
Ara

Erdem kısa manetler +2 verirse takacağım ne dersin :]

Mehmet geçmiş olsun.
Ara