Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorun ne olabilır yorumlayalım

Kanuni terry motosiklet kullanıyorum hemen hemen herkes tanıyordur beni motosikletımde garıp bir arıza var yorumlarınız benım ıcın cok önemlı herkes bi yorum yapsa sorun çözulur motosıkletımı kardan dolayı 5 gun cıkarmadım ise servısle gıdıp geldım dun garajdan cıkardım motor çalısmadı hava fılotresını temızledım calıstı bugun ıse ne mars alıyor nede ayak marsı ıslıyor gıy gıy yapıyor calısmıyor vurmuymayı denedım soguttur dıye calıstı normal calısıyor ıyıce ısındı bı gebze yaptum geldım ama hala ne mars la calısıyor nede ayak marsı ıle sadece vurdurma ıle calısıyor sorun nedır sızce
Ara

Benzin var mı? Bugün aynısı başıma geldi meğerse benzinim bitmiş :utan:

GTÜ :kalp: GMK
Ara

Benzın olmasa vurdururak calısmaz :)
Ara

Bir ustaya baktir. Kompresyon yapiyormu diye.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uzun km yapmis motorlar yeterli kompresyon yapmadigindan calismaya bilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ara

Akün epey zayıflamış olabilir mi?

:tr:  Kuşlar kısa.. Hayat uçuyor..
Ara

ilk önce akünü yenile karbiratörünü temizletip inceden bir ayar yaptır bujini kaliteli bir markanın ürünüyle değiştir buji kablon yıpranmış olabilir onuda değiştir ıslak havalarda akımı iyi iletmezler buji piposunuda değiştir en sonda jiklen varsa çalışıp çalışmadığını bir kontrol et arızalıysa soğuk havalarda çalışmaz motorun bu dediklerimi yap eğer yine çalışmıyorsa dök benzini yak :]

(01-05-2016, 06:42 AM)Barış Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ilk önce akünü yenile karbiratörünü temizletip inceden bir ayar yaptır bujini kaliteli bir markanın ürünüyle değiştir buji kablon yıpranmış olabilir onuda değiştir ıslak havalarda akımı iyi iletmezler buji piposunuda değiştir en sonda jiklen varsa çalışıp çalışmadığını bir kontrol et arızalıysa soğuk havalarda çalışmaz motorun bu dediklerimi yap eğer yine çalışmıyorsa dök benzini yak :]

yenisinini alsın daha mantıklı :)
Ara

aga ben olasıkların hepsini yazdım artık tavukmu yumurtadan çıkar yumurtamı tavuktan ben bilmem:]:]:]

(01-05-2016, 06:42 AM)Barış Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ilk önce akünü yenile karbiratörünü temizletip inceden bir ayar yaptır bujini kaliteli bir markanın ürünüyle değiştir buji kablon yıpranmış olabilir onuda değiştir ıslak havalarda akımı iyi iletmezler buji piposunuda değiştir en sonda jiklen varsa çalışıp çalışmadığını bir kontrol et arızalıysa soğuk havalarda çalışmaz motorun bu dediklerimi yap eğer yine çalışmıyorsa dök benzini yak :]
İyi ki konu açılmış iyi ki barışa abi yorum yapmış kulüpte bir ara toplantıda tartışmasını da yapmıştık o zaman da demiştim arabalarımızda buji kablolarını bakım yaptırırken değiştiriyoruz da motosikletlerde niye değiştirmiyoruz ben değiştirene rastlamadım. Bence her buji değiştirmede akü buji kabloları da değiştirilmelidir. Barış abi haksız mıyım ?

Hayat olduğun yerde...
Ara

her buji değişiminde olmasada belli periyodlarda değişmesinin faydası vardır.