Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HABER Parksan'a Mahkeme engeli

(07-26-2012, 01:59 PM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Olum plaka yok nereye yazacaklar Komançi

Yok yok sana hiç yaramadı bu ramazan :P:P:P
Ara

Esasında tam tersi kendime geldim : )
Ara

(07-27-2012, 07:53 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Esasında tam tersi kendime geldim : )

:]:] :alkış: :alkış:
Ara

:alkış: veysel kardesım katılıyorum sana adamlar her yerde mılletı somuruyoo:)ama mehmet abımın dedıgı mantıklı...sen yaz plakaya de gec gıt...........:]
Ara

Geçen hafta çarşamba, Gebzede, parksancılar görev yetkisi olmayan yerde aracımı perk ettiğim için para istediler. 5 TL
Sıkıntıya girmek ve polemiğe girmemek için de, üzerimde para olmadığını, aracın şirkete ait olduğunu, daha sonra ödeyeceğimizi söyledim.
(ne yazılan paraya, ne haksız yere yazdıklarına itiraz ettim. Ne de ödemeyeceğiz dedim)

Durum birden sertleşti. Görevli hakaret edip küfür etti.
Kavga an meselesiydi. Gözüm karardı. Arabadan indim. Tam çocuğa dalmak üzereydim ki, akıl galip geldi.
Polisi aradım. Ekip istedim. Şikayetçi oldum.

Karakolda gereken yapıldı. Yetkilisi sorumlusu vs. geldi.
Özür dilendi. Haksız oldukları ıspatlandı. Parkçılar uyarıldı. Durumun kanunsuz olduğu söylendi.
Dostlarım, öncelikle böylesi bir durumda hiç biriniz kavgaya girmesin.
Haklıyken, haksız duruma düşersiniz. Aynı zamanda, bunlar sürüyle dolaştıkları için muhtemelen sopa da yersiniz.
Karakoldaki görevli memurların söylemesine göre de genellikle sonuç para vermek istemeyeni dövmeleri yönünde.

Avukat, savcı ve hakimleri tanıyorlar. Bu meslek gurubundan para almıyorlar.
Tanımasalar dahi, avukat olduğunu söyleyenden para almıyorlar.
Çünkü, yapılan şey KANUNSUZ.
Park parası adı altında almaya çalıştıkları parayı vermez iseniz, ceza yazmaları yada başka herhangi bir şekilde almaları MÜMKÜN DEĞİL.
Ara

Eline sağlık Mehmet abi, çözüm iyiymiş..
Bu paylaşımı değerlendirmek lazım, kavga etmeden onları kanunla yenmek gerek..
Bilgi için teşekkürler...

160711104912_imza3.JPG
Ara

Mehmet abi bilgi için teşekkür ederim ama anlayamadığım bu parksancılar nerde olursa olsun bu parayı alma hakları yok dimi.
Sen görev yetkisi olmayan yerde diye bir ibare belirtmişsin. Cadde kenarları görev yetkisine giriyormu?
Ara

Gebze yeni çarşıda iki tane ayıboğan kıvamında genç, 6,7 tane değnekçiyi paspas etmişti, bazende dayak bunların hakkından geliyor.. Bizimde içimizin yağları eriyor izlerkene :]
Ara

(03-06-2013, 03:11 PM)BayramTOPAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Mehmet abi bilgi için teşekkür ederim ama anlayamadığım bu parksancılar nerde olursa olsun bu parayı alma hakları yok dimi.
Sen görev yetkisi olmayan yerde diye bir ibare belirtmişsin. Cadde kenarları görev yetkisine giriyormu?

ilk yazıda belirttiğim gibi Avukat ile yaptığım görüşmede kanunsuz olduklarını ve dava edilebileceklerini söylemişlerdi.. :tamam:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

(03-06-2013, 03:11 PM)BayramTOPAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Mehmet abi bilgi için teşekkür ederim ama anlayamadığım bu parksancılar nerde olursa olsun bu parayı alma hakları yok dimi.

Bayram, her cadde kıyısı (sözde) görev yetkilerine girmiyor.
Örnek, yeni çarşı, Veysel'in kırtasiyenin sırası görev yetkisinde değil. Burada Trafik ceza yazıyor.
Kırtasiyenin karşı sırası (sözde) görev yetkilerinde. Bu rada da parksancılar ceza yazıyor.

Bunun gibi pek çok bölge var.
Ara