Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CİDE ( İş Bahane - Yollar Şahane ) Gezisi

Geçtiğimiz çarşamba günü, iş icabı bir tedarikçimizi ziyaret etmek için Kastamonu’ya bağlı Cide’ye gittim. Başlıktada belirttiğim gibi iş bahanesiyle çıktığım bu yolculukta şahane yollardan geçtim.

1461fa1330f9930bd149cfa40f7950b1.jpg

Sabah 07:00’de düştüm yola. Google amca 6 saatlik yolun var deyince gözüm korkmadı dersem yalan olur. Ama niyetine girmiştim bir kere, giydim ekipmanları ne soğuk işler, ne rüzgar taş gibiyim taaaaşş.

Son kontrolleride yaptım çıktım yola. Benzinim bitene kadar hiç durmamaktı planım ama Berceste’de ufak bir mola verdim. Hava çok garipti. Kartepe gişelerini geçince birden 10 derece düştü ve 2-3 derecelerde gezmeye başladı. Sapancaya vardığımda gölün etkisiyle sanırım tekrar 13-15 derecelere çıktı. Akyazı taraflarında yine düştü. Bi ara yine çıktı derken. Bolu’ya yaklaşırken artık soğuk iyice etkisini gösterdi. 2 derecenin üzerine hiç çıkmadı.

dc4f74cb54eeb090ede5a39810a9ddbb.jpg

Bir ara soğuk iyice ısırmaya başlayınca bir baktım -1 derece gösteriyordu. Benzinimde iyice azalmıştı. Mengen - Bolu’da durup benzin aldım. Pompacı arkadaş soğuktan yüzüme bile bakmadı. Doldurdu gitti içeri. Ne selam ne sabah hiç bir şey demedi.

dc4003fa7d29e46ff339a58d51d5688a.jpg

Neyse yola devam, soğuk ama yapacak bişey yok. İyice hissediyordum soğuğu. Yollarda da buzlanma riski olur diye temkinli gidiyordum. Derken Devrek’e ulaştım. Sanki vadedilmiş topraklar mübarek. Hava yine 10 derecenin üstüne çıktı. Bi rahatlama geldi, saatte artık öğlene geliyordu. Yolların tadını çıkarmaya başladım.

Az ilerde Bartın, biraz daha geçince uçsuz bucaksız güzelliğiyle Karadeniz karşıladı beni bütün görkemiyle.

8ed1ad174e84e7386094cb438f955ac1.jpg

Fotoğrafa sığmayacak güzellikleri geçerken hiç acele etmiyordum. Virajların ardı arkası kesilmiyor, bir yanım deniz bir yanım yemyeşil dağ, yılan gibi kıvrıla kıvrıla giden yollar. Muhteşem keyif alıyordum.

c52e0d6c2e21fa5f6ff21e5c47e8cec9.jpg

Amasra’yı geçip Cide’ye doğru devam ederken küçük küçük bir sürü köylerin içinden geçtim. Tam ortadan ikiye bir akarsu ile bölünmüş bu köy Kastamonu ve Bartın sınırını oluşturuyordu. Bu taraf Bartın. Köprüyü geçince Kastamonudasın. Her gün köy kahvesine giderken şehir değiştirenler vardır muhakkak.

38788f879789eecdfcd467f92904a386.jpg

Amasra - Cide arasındaki yol gerçekten çok eğlenceliydi. Ardı arkası kesilmeyen virajlar. Hafta içi olduğu için sanırım, araç trafiğide pek yoktu. Bütün yolun yorgunluğunu bu arada attım.

Cide’ye kazasız belasız vardım. Ufak bir yerleşim yeri. Kışın nüfusu 5.000 ya var ya yok. Yazın baya kalabalık oluyormuş. Çarşıya girilmiyor diyor bizim tedarikçi. Çok güzel ağırladılar beni. Sağolsunlar yedirdiler, içirdiler. İşlerimizi hallettikten sonra gece biraz dolaştık merkezi. Pek bişey yok , tabi kış olunca mekanlarda kapalı. Otele dönüp yattım. Sabah erken kalkıp işlerin üstünden geçtik son bir kez ve dönüş yoluna başladım.

Hava çok güzeldi. Tekrar virajların keyfine vara vara Amasra’ya kadar geldim. Bi hatıra fotoğrafı alıp yoluma devam ettim.

60deaca1e4b592ee28b936c68cd98cfa.jpg

Mengen’e kadar durmadım. Burda ufak bi mola verip üstümü değiştirdim. Çünkü gelirken tecrübe ettiğim için biliyorum İzmit’e kadar havanın soğuk olacağı garanti. Giydim kışlıkları yola devam.

Bundan sonrası sadece benzin almak için durduğum bi yolculuk oldu. Birazda motoru deneyimlemiş oldum.

b8eb4ef8f9afdeacc1a84d8108fcc18e.jpg

Toplam 936 km yol yapmışım. Ortalama 6.1 litre yakmış ve maksimum 177 km/h hıza ulaşmışım. Dedim ya deneyim oldu benim için. Birkez daha anladım 140’dan sonrası bana göre değil. Belki bir çoğunuza komik gelecek ama öyle. Beni rahatsız ediyor. Herkesin bi popisi var sonuçta.

Sonuç olarak, iyiki motosiklet ile gitmişim dediğim çok kıymetli bir deneyim oldu benim için. Ya abi delimisin git arabanla ne işin var bu soğukta onca yol gidilirmi diyenler oldu, olacaktırda ama ben iyiki motosikletim ile gitmişim.

Başka bir gezi raporuna kadar, hoşçakalın...
Ara

:alkış2: güzel anlatım olmuş Emre. Keşif tamam diyosun  :alkış2:

:enen:  [i]İki Şey Yıkar İnsanı; Dostundan Gelen İHANET, Düşmanından Gelen MERHAMET...  :enen: [/i]
Ara

Adammmm adammmmmm [emoji4] dokturmus yine, soluksuz okudum [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

YAMAHA FAZER 600 / HONDA CBF 1000 
Ara

Gündüz bey gündüz bey biz olmadan o gezmenin tadı olmamıştır. Erkan abiyi omuzladığımız fotolar yok..lütfen o rotayı baştan çizelim ve ılgaz dağından olsun mümkünse.... [emoji8][emoji8][emoji8]

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara

Hepsini yaparız inşallah ama önce Sebahattin abiyide kandırıp hep beraber Bolu dağına et yemeye gidecez en kısa zamanda. İlk programımız bu olsun. [emoji3526]
Ara

Güzel anlatım olmuş kardeşim emeğine sağlık :) güzelde gezmissin.. [emoji122][emoji122][emoji122]

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(02-28-2020, 08:35 PM)EmreGndZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Hepsini yaparız inşallah ama önce Sebahattin abiyide kandırıp hep beraber Bolu dağına et yemeye gidecez en kısa zamanda. İlk programımız bu olsun. [emoji3526]
Olsun tabi bolu dağında et offfff temiz hava çatlayana kadar yerik ilk baharda yedi göller yapalım o vakit

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara

Emre bu rota bu kadar güzel anlatılırdı tekerine ve emeğine sağlık kardeşim. En güzeli ise kazasız belasız yuvaya dönmen olmuş bir sonraki macerada birlikte olmak dileğiyle [emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fevkaladenin fevkinde olmuş benda gidecaaam
Ara

Emre kardeş eline sağlık, bu rotayı yazın yeni geçmiş olmama rağmen birkez daha senle birlikte yaşamış oldum. 
İnşallah grup halinde de tekrarlamak nasip olur...!
Ha bu arada, soğuk havayı bahane edenlere “kötü hava yoktur, yetersiz ekipman vardır” anlayana ??

Nasuf KIRLAR

Adventure may hurt you, but monotony will kill you...

Macera seni incitebilir fakat monotonluk seni öldürür...
Ara