Son Aktiviteler

Forum İstatistikleri
  • Toplam Yorumlar:77,036
  • Toplam Konular:4,174
  • Toplam Üyeler:1,629
  • Son Üye:Yafes

Yazar: VeYSeL
12-10-2010, 10:33 AM
Forum: Moto Kafe
- Yorumlar (10)

Gebze Motosiklet Kulübü Cross Takımı..

Ersin(ktm), Resul(yamaha) ve tabiki Ercan(ktm)
malesef Ersin ve Resul bu aralar ortalıkta pek görünmüyorlar..

Bu konuyu yazdır

12-10-2010, 09:20 AM
Forum: Genel Muhabbet
- Yorumlar (26)

Arkadaşlar dışarı bir bakın..

Az önce Mehmet abi motoru ile sırılsıklam olarak yanıma geldi..

Bu havada , bu şartlarda motorunu kullandığı için kendisine Enduro Master ünvanını takdim ediyorum :D

abi helal olsun valla :)

Bu konuyu yazdır

12-10-2010, 07:39 AM
- Yorum Yok

Arkadaşlar ben az kalsın Şair Sigorta ya kasko yaptıracaktım sonradan vaz geçtim..

piyasada bu işle en ciddi ilgilenen firmalardan birisidir. Sahibi'de motorcudur.

onun dışında internette gezenirken gördüğüm bir kaç firmayı daha yazacağım.

kasko yaptırmayı düşünen arkadaşlara bir faydası olur belki..

Şair Sigorta (önerdiğim budur, web sitesi şu anda açılmadı, iletişim bilgilerini bulunca yazarım)

Özdemir sigorta

Esyab Sigorta

Bu konuyu yazdır

Yazar: Siyahinci
12-09-2010, 09:35 PM
Forum: Satıyorum
- Yorumlar (2)

SATILDI.

Bu konuyu yazdır

Yazar: emomen
12-09-2010, 11:54 AM
Forum: Dökümanlar
- Yorumlar (14)

Cümleten hayırlı işler...

Dün gece herzamanki gibi aklımda yılın projesi vardı , google'dan yaptıgım derinlemesi araştırma sonucu bir firma buldum... Türkiyede bu işi yapan cok az firma var. Dolayısıyla kendin projeyi çizip bir kaynakcı ustan varsa ve seni seviyorsa ancak öyle çözebilirsin işini.

Zahmetli bir iş yani...

http://www.secure-a-bike.com/index.html

Garajı olmayan arkadaşlar için güzel bir çözüm olabilir.
Belki Türkiyede bunu yapıp ucuza satan bir babayiğit çıkar...

Asıl konu, ben bunun yapımı konusunda bayağı ilerledim bir kaç ustayla resimleri ve videoyu izledik 4 kişiden 3'ü 'yapamam dedi' aralarından biri 'genç ve azimli' abi ugraşmak lazım dedi...
Sizin çözüm ve önerileriniz varmı bu konu hakkında.

motorbike20garage.jpg

96280750.jpg

19120045.jpg

31562646.jpg

12131778.jpg

Herkese kazasız belasız sürüşler...

Emrullah.

Bu konuyu yazdır

Yazar: emomen
12-09-2010, 11:35 AM
- Yorumlar (6)

Arkadaşlar selamlar,

Yakın dostumun magazasında saf %100 deriden imal edilmiş HD montlar mevcut, Piyasa degeri 450 ile 750 tl olan bu montları elden cıkarmak için, imalat fiyatından satıyoruz.
Montlar dediğim gibi % 100 deridir, istiyen magazaya gelip görebilir. Harleyim olsa kullanıp ortalıkta hava atıcam ama harleyimiz yok
Montları forum üyelerine 300 tl 'den verebilirim.
(Tüm %100 deri montların imalat fiyatı 200$ 'dır.)

Elimde şuan;

Harley davidson
4 adet M Beden Erkek
3 adet L Beden Erkek
1 adet XL Beden Erkek
1 adet S Beden Erkek
2 adet XL Beden Bayan
1 adet S Beden Bayan
1 adet M Beden Bay ( CBR )

yukarıdaki gibi beden bilgileri mevcut.

montlardan bir kaç tane resim ekliyorum, ihtiyaçı olan kontak kurabilir.

Bayan montların fiyatı : 100 Tl dir.
Harley Davidson (resimdeki montlar) 300 Tl.
Harley Davidson olmayan diger motosiklet montları ise 270 Tl.
CBR mont 300 Tl.

imag0180k.jpg

Uploaded with ImageShack.us

imag0173k.jpg

imag0168l.jpg

imag0172u.jpg

imag0182f.jpg

imag0181p.jpg

imag0182f.jpg

imag0183t.jpg
CBR Montlar ;
imag0188n.jpg

imag0178p.jpg

Bayan Montlar ;
imag0185e.jpg

İrtibat bilgileri

Murat Deri ve Tekstil

İlgili kişi : Gokhan
Cep: 0545 924 1901- 1902
İş: 0262 641 65 71
email : emrmnd@hotmail.com
Adres: Hacı Halil mah. Yıldız Cad. B.Özben Sitesi no:C/1 Gebze

Bu konuyu yazdır

Yazar: Seckin Tunali
12-09-2010, 11:32 AM
- Yorumlar (12)

evet arkadaşlar herkez kullanmak istediği motosikleti paylaşsın bizimle..

Suzuki B-King GSX 1300 BK

[attachment=27]

Bu konuyu yazdır

12-09-2010, 07:22 AM
- Yorumlar (3)

“Manzara fotoğrafı bir fotoğrafçı için en büyük testtir; bazen de en büyük hayal kırıklığı.” demiş ünlü fotoğrafçı Ansel Adams .

Her fotoğrafçının en büyük emeli en güzel manzara fotoğrafını kendisinin çekebilmesidir. Cin olmadan adam çarpmanın hoş karşılanmadığı ülkemizde manzara fotoğrafçıları daima hor görülmüştür.

Amatör olsun profesyonel olsun manzara fotoğrafı günümüzde eskiden olduğu gibi popülerliğini korumaktadır.
Bunun içindir ki sayısız “Haydarpaşa, Kız Kulesi, Boğaziçi Köprüsü” fotoğrafı vardır. Manzara denince ; köprü, deniz, büyük yapılar, şehir panoralamarı ilk sıraları çekmektedir.

iyi-manzara-fotografi-cekmek-ipuclari-unsurlari.jpg
Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/batiks/4937763459/

Sizlere manzara fotoğrafçılığı ile ilgili bazı ipuçları paylaşmak istiyorum. Birçoğunu bildiğinizden eminim ancak toplu halde olması açısından bu kaynağın faydalı olacağına inanıyorum.

ALAN DERİNLİĞİ
Sahnenin tümünün alınacağı çekimlerde alan derinliğinin maksimumda bulunması fotoğrafınızı net ve baskıda seçilebilir hale getirecektir. Mümkün olan en kısık diyaframda (sayı değeri büyük olan) fotoğraf çekin ve bunu yaparken diyafram öncelikli modda çalışın.

iyi-manzara-fotografi-cekmek-ipuclari-un....-2jpg.jpg
Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/26907150@N08/5152017618/

TRİPOT
Kimi zaman değişen ışık şartları sizi zorlayabilir. Her ne kadar sağlam bir nefesiniz ve hızlı bir örtücü hızınız olsa bile yinede fotoğrafınızda titremeler meydana gelebilir. Bu yüzden fotoğraf makinenizi bir tripot ile sabitlemek gerekecektir. Bazen hava koşullarını ve gece çekimlerini de dikkate almanız gerekmektedir. Gece çekimlerinde ışığın az olması sebebi ile estantene hızınız oldukça düşecektir. Buna bağlı olarak fotoğrafınızı çekim anında tripodunuz rüzgardan ya da elinizi deklanşörden çekerken titreyebilir. Makinenizi self-timer konumuna getirmeniz olası titremeleri sıfıra indirecektir. Yine de en garanti çözüm bir uzaktan kumandalı kablosuz deklanşör kullanmanızdır.

GİRİŞ KAPISI
Fotoğrafınıza bakacak insanlara bir giriş kapısı belirleyin. Büyük bir kaya, bir ağaç, bir bina ya da bir model. Odak noktasını fotoğrafınızın ana merkezini belirlediğiniz yere yönlendirin. Bu size artı puan kazandıracaktır. .

iyi-manzara-fotografi-cekmek-ipuclari-unsurlari-3.jpg
Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/99996011@N00/2094884933/

GÖKYÜZÜ
Bir manzara fotoğrafının ana unsurlarından bir tanesi ve en önemlisi gökyüzünün iyi kullanılmasıdır. Öyle ki fotoğrafın ilk zamanlarında gökyüzünün olmadığı (pozlamanın uzun sürmesinden dolayı) fotoğraflarda , fotoğrafçılar rahatsız oldukları içn baskılarında gökyüzünü kendileri boyayarak elde etmişlerdir. Kompozisyonunuz da nereye daha fazla yer vereceğinizi kendiniz belirlemek zorundasınız. Eğer konunuzu destekleyen bir gökyüzü varsa fotoğrafınızın büyük bir kısmını gökyüzüyle doldurabilirsiniz. Gökyüzü çekiminde faydalanan polarize lenslerden de edinebilirsiniz. Bu sayede hiç olmadığı kadar güzel gökyüzü detayları elde edebilirsiniz.

iyi-manzara-fotografi-cekmek-ipuclari-unsurlari-4.jpg
Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/eric5dmark2/5077327691/

ÇİZGİLER

Fotoğrafta anlatımı kolaylaştırmanın bir diğer çeşidi çizgilerden yararlanmanızdır. Çizgiler bazen bir yolun şeritleri olabileceği gibi bazen bir kuş sürüsünün gökyüzündeki dizilimi olabilir.

iyi-manzara-fotografi-cekmek-ipuclari-unsurlari-5.jpg

Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/dcdead/5105354522/

HAREKET
Nadiren çalışmalarınızda hareketi ifade etmek ya da bir drama unsuru katmak isteyebilirsiniz. Bunun için ağaçların rüzgarda sallanması, uçan kuş sürüleri, bir fırtına öncesi gökyüzünün hareketlerinden faydalanabilirsiniz. Genellikle uzun estantane süreleriyle hareketi uzatabilirsiniz. Bu da fotoğraflarınıza dinamik bir ifade katabilir. Gündüz yapılacak böyle bir çekimde ışığın fazlaca sensöre ulaşmasından dolayı daha kısık bir diyaframa ihtiyacınız olabilir. Eğer yine de ışıktan rahatsızsanız ND filtreden yararlanabilirsiniz. Böylece gündüz çektiğiniz fotoğraflarda bile uzun pozlamalar elde edebilirsiniz.

iyi-manzara-fotografi-cekmek-ipuclari-unsurlari-6.jpg
Fotoğraf: http://www.flickr.com/photos/eldano/4986765576/

ALTIN SAATLER
Günün en erken saatleri ve gün batımına yakın saatler bir manzara fotoğrafı için en uygun zamanlardır. Burada fotoğrafçının kuralları bir yana bırakarak kendi ışık, açı ve saatini belirlemesi en doğru olanıdır.

UFUK ÇİZGİSİ
Genelde bir amatör fotoğrafçının en sık yaptığı yanlış ufuk çizgisini yanlış kullanmaktır. Örnek olarak ufuk çizgisini fotoğrafın ortasına getirmek fotoğraf dilinde karamsarlık demektir. Ufuk çizginiz gökyüzü ve yeryüzünün ortasında değil fotoğrafınızı hayali olarak yatay 5 parçaya bölersek eğer 5/2 sinde olmalıdır.

Kuralları yıkmak için kuralları bilmeniz gerekmektedir. Tüm söylenenleri yapsanız dahi iyi fotoğraflar elde edemeyebilirsiniz. Çok iyi fotoğraflar çekmeniz için çok fazla yanlış fotoğraf çekmeniz gerekiyor.

Kaynak: Ömer Gökyar (fotokadraj)

Bu konuyu yazdır

Yazar: cros
12-08-2010, 09:40 PM
- Yorumlar (4)

gebzemoto.com
MotosikleT.NeT
Motordelisi.com
İkiteker.org
Superevariders.com
Motovirus.com
Fazerturkiye.org
Harduro.com
Cbfturkiye.com
Hyosungfanclub.com
Vstromturkiye.org
İzmirriders.com
Motosiklet.web.tr
Harduro.com
TurkishRiders.org
Agirabiler.com
Womenriders.net
Earlyriders.net
Motorturk.net
Motorize07.com
Endurocu.com
Motoristan.com

Bu konuyu yazdır

12-08-2010, 12:20 PM
- Yorumlar (4)

Piyasa değeri (Hepsiburada.com) 375TL olan Orjinal Casio Edifice 543d-1av yani aşağıda gördüğünüz saat ;

Hiç kullanılmamış , Sıfır ambalajında olup GMK üyelerine 220TL dir..

Ürünü isteyenler benimle irtibata geçebilir..

P1110492.jpg
P1110491.jpg
P1110490.jpg
orj.jpg
casio1.jpg

Bu konuyu yazdır